Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Munkaszerető emberek! Hogyan...

Munkaszerető emberek! Hogyan legyek olyan, mint Ti vagytok? Hogyan lépjek túl ezen az egészségtelen "létállapoton"?

Figyelt kérdés
Az y generáció gyermeke vagyok (a vége felé). Hadd legyek szókimondó: nem tanultam meg igazán dolgozni. Olcsó és gyors eredményekhez szoktam, amit most mindennél jobban rühellek. Viszont hatalmas vágy munkálkodik bennem, hogy fordítsak a helyzeten és maradandót alkossak (komolyan befektetett energia nélkül esélytelen). Amikor egy-egy pillanatra megérintette a munka szelleme a lelkemet, rájöttem, hogy ezt élvezni is lehet. Igazán élvezni. De hogyan lehet túllendülni a pillanatnyi kellemetlenségen a nagyobb jó érdekében? És hogy tudunk úrrá lenni a kényelmünkön és gyengeségünkön, hogy ismét motiváltak és energikusak legyünk? Van erre valami stratégiátok?
2014. ápr. 15. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetlen nagyon egyszerű trükk van: el kell kezdeni. Tényleg. Mondhatnám azt, hogy én is hasonló paraméterekkel rendelkezem hozzád, nem vagyok igazán kitartó, de egyszer életemben tényleg elkezdtem és összeraktam egy komoly projektet. Az elkezdés volt nehéz, utána nem hittem el, ami történt: reggel felkeltem, nekiálltam dolgozni, este lefeküdtem, reggel megint nekiálltam dolgozni, és mindezt szívesen. Mert láttam, ahogy épült. Baromi jó volt!!!


Kellenek mérföldkövek és az, hogy menet közben legyen sikerélményed. Kell egy jó terv, amit tényleg szeretnél. És akkor meglesz :)

2014. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippet! :) Igen, a mérföldkövek, sikerélmények fontosak. Ha úgy vesszük, több dologban már össze is jött. Hiszen például régen nem szívesen fogtam neki sütni meg főzni, mostanában meg rászoktam, hogy minden egyes nap csinálok valami kaját. Szóval köszi a tippet! :)
2014. ápr. 15. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!