Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ritkább hajmosással nem...

Ritkább hajmosással nem korpás a hajam?!

Figyelt kérdés
Régóta szenvedtem azzal, hogy korpás volt a hajam (legalábbis szerintem az volt). Ha beletúrtam a hajamba és elkezdtem dörzsölni, meg 'kirázni belőle', akkor hullott, mint az állat. Mostanában azonban rájöttem, hogy ha nem mosok hajat minden nap (eddig majdnem minden nap hajat mostam), akkor egyszerűen elmúlik. Oo Ez csak valami fura véletlen, vagy tényleg így van?

2014. márc. 15. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A víz szárítja nagyon a fejbőrt, a kemikáliák nemkülönben. A hajszárító meg igazi korpa-gyár.
2014. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg középen van az egyensúly, azaz tényleg nem kell naponta kiszárítani a fejbőrt. Ha valaki kézzel és mosószerekkel naponta mos, akkor a kézbőre is tönkremegy. Emellett azonban a demodex szőrtüsző atkák jelenléte is szempont lehet, mert a fokozottan termelődő friss faggyút nyilván jobban kedvelik és gyorsabban szaporodnak, mint ha a szőrtüszőben levő faggyú pár nap után elzárja őket az éltető levegőtől.
2014. márc. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hajszárítót nem használok, nem olyan hosszú, de ez tök durva. Most figyeltem, hogy "huh nem mostam meg, tuti nagyon korpás" és nem. :D
2014. márc. 16. 00:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!