Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pitvar, vagy kamrafibrilláció...

Pitvar, vagy kamrafibrilláció lehet?

Figyelt kérdés

Néha erősebb fizikai behatásra, pl ugrás, néha elég egy nagyobb sóhaj is, olyan érzésem van mintha sebességet váltana a szívem. Az erős lassú dobogásból gyenge enyhén szabálytalan rendkívül gyors dobogásszerű valami lesz.


Persze ilyenkor nem érzem magam rosszul, de lelkileg megijedek a gyors váltástól, olyan mintha 30 kilómétert futottam volna, de egy másodperc alatt ver vagy 200-al a szívem.


Nos a kamrafibrillációról azt olvastam, hogy ha 90 másodperc alatt nem tér vissza a szinusz ritmus meghalok (eddig kb 30 mp volt az átlag) a pitvarfibrilláció viszont órákig eltarthat és nem veszélyes...


Általában a "rohamok" vége az, hogy a gyors dobogás mintha belassulna és egy gyors, szabályosabb de gyenge, könnyen kizökkenthető ritmus lesz az eredmény ami olyan 10-15 perc alatt már visszaáll normál erősre.


2014. márc. 8. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Kamrafibrillációd biztosan nincs. Az nem szűnik meg magától,a normális ritmust csak defibrillátorral lehet "visszahozni"és sajnos a legtöbbször halálos. Pitvarfibrillációnál a szív szabálytalanul és gyorsabb ütemben dobog. Ha szabályos a gyors szívverésed,akkor egyszerű tachycardiáról van szó,de ez bármikor átmehet pitvar vagy kamrafibrillációba. Érdemes lenne elmenned orvoshoz és kivizsgáltatni,hogy mitől lehet a tachycardiád. Gyakran csak stressz,"izgató szerek" (pl.kávé,dohányzás,alkohol)okozza,de állhat a háttérben szívbillentyű,szívizom betegség,pajzsmirigy túlműködés, vérszegénység.
2014. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Tehát átmehet kamrafibrillációba?

Nem dohányzom, viszont elég stresszes életet élek, és az egyik szívbillentyűm (vitorlás) visszacsap úgy tudom. Valami nagyon enyhe mitralis prolapsus elvileg. Lehet, hogy ez okozza? Egyébként a gyors szívverés "szabályos"

De szabályos gyenge gyors valami ami egyáltalán nem emlékeztet a 2 ütemes dobbanásra. Inkább olyan mint amikor ráng az ideg az emberben valahol.

2014. márc. 11. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,a mitrális prolapsus egyik tünete ez lehet. Nem kapsz rá semmilyen gyógyszert?
2014. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Felírtak rá béta blokkolót, de nem tudták pontosan megmondani mi is ez, sportolok is, (időnként, olyankor nem jön elő általában) meg eleve gyógyszermentes életet élek, ezért nem vettem be.


De ha nem veszélyes én tudnék vele így élni, csak tudnom kellene mennyire vagyok életveszélyben amikor ezt csinálja.

2014. márc. 11. 22:43
 5/6 A kérdező kommentje:
orvostanhallgató vagy?
2014. márc. 11. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig szedni kell. Sajnos bármikor kialakulhat ebből komolyabb ritmuszavar, a másik pedig az,hogy ilyen betegeknél a pulzusszám átlagban is magasabb,mint kéne lennie. Ez pedig fokozott megterhelést ró a szívre és az idő előtt "kifárad". Ezt értsd úgy,hogy idős korban gyakori a szívelégtelenség(szinte mindenkit érint,mert a a szív is,mint minden szervünk "elhasználódik"), akinek magas a pulzusszáma ez jóval előbb bekövetkezik. A másik dolog,hogy érdekes módon nem fizikai,hanem sokkal gyakrabban pszichés megterhelés váltja ki a rohamokat.

Nem vagyok sem orvos, sem orvostanhallgató,de diplomás ápolóként 30 éve dolgozom az eü-ben és 24 éve nekem is megállapították a mitrális prolapsust.

2014. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!