Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az illo olajak hatnak ránk...

Az illo olajak hatnak ránk vagy csak jo illatu?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem vagy-vagy... a jó illat erősíti a jó hangulatot, ami már azt jelenti, hogy hatott rád. Ha megérzel egy gyermekkorodban sokat érzett illatot, az egész hangulatot fel tudja idézni, még a nyári nap melegét is! Az illatok nagyon erős hatással vannak ránk, érdemes kihasználni a bennük rejlő lehetőségeket. Ha nyugtató, élénkítő hatást szeretnél, vagy mondjuk eldugult az orrod és arra szeretnél valami jó hatású illatot, arra is találsz megfelelőt. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy rossz a kedvem, csepegtetek egyet és már minden OK, hanem ilyenkor legalább pár percre érdemes elmerülni az illat beszippantásába és élvezetébe, úgy erőteljesebb idegrendszeri hatást érhetsz el. Érdemes olyan olajat beszerezni, aminek garantált az összetétele, nem gagyi, mert abból kevesebb is elég és tuti azt az illatot érezheted, ami rá van írva.
2009. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, jótékony hatással van az illóolaj a szervezetre.

Ilyen náthás időszakban az eukaliptusz és a fahéj erős baktérium és vírus ölő, és, ha a fahéjhoz még teszel egy kis szegfűszeg olajat rögtön karácsonyi hangulat lessz a lakásban. A levendula nyugtató hatássú,én szoktam a párna csücskére is csepegtetni és nyugottabb az alvás, de lehetne sorólni melyik olajnak milyen jótékony hatása van. (google:illóolajok)

Nem mindeggyik jó minőségű, ami nekem bevált az barna üvegben sárgás-vajszín a felirat és a kupak is ilyen színű. Próbáld ki!

2009. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!