Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi vizet normális inni...

Mennyi vizet normális inni egy nap?

Figyelt kérdés
Állandóan szomjas vagyok, egy átlagos téli napon 3-4 litert iszom. Ma 4,5 litert ittam meg, pedig egész nap csak ültem, nem sportoltam, nem végeztem fizikai munkát. Ez normális?
2014. febr. 20. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

"Állandóan szomja vagyok"

Cukroddal minden oke?

2014. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Részben a bevitt ásványi sók mennyisége is befolyásolja. A leírt mennyiség egy kissé magasnak tűnik, ajánlatos lehet endokrinológiai szakrendelésre menni.
2014. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van nem ártana utánanézni a cukrodnak. Amúgy a túl sok folyadékbevitel is árthat a keringésnek és a veséknek.
2014. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha a cukrommal van baj, annak milyen más tünetei lehetnek? Mert én nem érzek semmi más problémát.
2014. febr. 21. 05:21
 5/9 anonim ***** válasza:
2 liter folyadék normális, de ebben a levesek és gyümölcsök is benne vannak.
2014. febr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a cukorbetegség kezdetben nagyon tünetszegény. Legtöbbször csak vérvétel során fedezik fel. Amúgy klasszikus tünetek a sok folyadékfogyasztás,a nehezen gyógyuló,gennyesedésre hajlamos sebzés, a bőrviszketés(főleg a lágyék,nemiszervek tájékán),gombásodások.
2014. febr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenképpen elmegyek orvoshoz. Még egy kérdésem lenne viszont. Ezt találtam egy cikkben a cukorbetegségről:


" Magas vércukorszintnél gyakori, hogy a vizelettel cukor is ürül, ami további vizet von el a szervezetből, a fokozott vizeletürítés pedig állandó szomjúságérzetet okoz a betegnek."


Nemrég csináltak nekem vizelettesztet, bár más okból. Ha cukor lenne a vizeletemben, azt észrevették volna, nem? Vagy ahhoz valami speciális teszt kell?

2014. febr. 21. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell speciális vizsgálat,egyszerű vizeletvizsgálat után látni,hogy van-e a vizeletben cukor,vagy aceton,ami cukorbetegségnél szintén gyakori. De ezek csak 10 feletti vércukor értéknél jelennek meg a vizeletben,márpedig a normál vércukor érték maximálisan 6,0,de még jobb a max.5,5.Úgyhogy ha nincs is cukor a vizeletedben attól még lehetsz cukorbeteg,esetleg inzulinrezisztens.
2014. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. febr. 22. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!