Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi ideig lehet számítani...

Mennyi ideig lehet számítani mellékhatásra, ha egyáltalán lesz a H1N1 oltásnál?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 16:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha délelőtt beadatod lehet, hogy már estére belázasodsz tőle és rosszul leszel.

Kb. olyan 8-14 nap az az idő, amit ki kell várni.

Szerintem ha oltás után 2 hétre sincs semmi, akkor minden rendben. Amúgy is kb annyi idő kell neki mire rendesen véd, mert nem rögtön véd meg a H1N1től amikor beadják.

Szerintem az, hogy évek múlva lesz mellékhatása szinte teljességgel kizárt. Az átlagos influenza oltást is mindig újból be kell adatni különben nem vagy védve. Nekem ezt orvosok mondták. Pontosan nem tudom, hogy ez a H1N1 oltás milyen mert én nem adatom be úgy döntöttem. De valószínű ez se marad meg bennünk életünk végéig, illetve fokozatosan gyengül és mondjuk 5-6 év múlva már nyilván kevésbé véd, mint most.

Nekem személy szerint több ismerősöm van, aki az oltástól került kórházba én se hittem el, de ezek szerint lehetséges. Viszont sokan beoltatták magukat, szóval te magad döntheted el mennyit kockáztatsz, lehet neked minden rendben megy majd az oltásnál.

2009. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

Igen, ha 10 éven belül bármikor is hőemelkedésed lesz, az az oltás miatt lesz! Neee...

2-3 nap amúgy.

2009. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

OFF: én beoltattam magam (csak azért, mert ingyen adták suliba) rá félórával elájultam, aztán 2 napig semmi, aztán lebetegedtem (már 3 napja itthon vagyok) de szerintem még így is megérte! mivel elvileg ennek az influenzának ugye tüdővel kapcsolatos mellékhatása van, nekem meg már volt tüdőgyulladásom és nem kellemes egy hónapig azzal szenvedni, ráadásul a szövődményei miatt alig tudok futni, úszni (levegőhiány miatt) ráadásul az influenza igazából tavasszal jön! szóval ne legyenek önelégültek a nem beoltottak se.

ON: szerintem ez a gyáva emberek agyszüleménye hogy jaj majd évek múlva bajunk lesz tőle.. ennyi erővel ne egyenek halat (kitudja milyen szennyezett vízből fogták ki..)

2009. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
Ha mondjuk tíz év múlva valami bajod lesz lehet ,hogy ettől a higanyt tartalmazó oltástól.
2009. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%
csak azért, mert ingyen adták suliba.Csak azért adattad be?Amúgy az a gyáva aki beoltatja magát mikor egy orvos se ajánlja.Ha ingyen ehetsz ólmot azt is megeszed?
2009. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

egy orvos se ajánlja? hol élsz te? még mindig a hónapokkal ezelőtti állásfoglalással példálózol? azóta egyre többen ajánlják. na mind1. remélem elkapod és súlyos lefolyású lesz, utána hülyézzél :) (osztálytársam nagybátyja mikrobiológus, és azthiszem kicsit jobban ismeri az összetételét mint ti nagyszájúak akik csak a szennylapokból meg a gagyiadókból tájékozódtok) és gyáva igen, mert egy kis higanytól máris hisztizik. hát ha ennyire félted a bőröd attól a hangyap*csnyi higanytól akkor ne vegyél levegőt egy forgalmas út mellett.

és igen mert ingyen volt. nem kéne egy oltást sima ólommal hasonlítgatni. egyszerű gondolkodású ember lehetsz

2009. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
ahogy gondoltam.. most azért kellet lepontozni mert nem vagyok oltáspárti? istenem fogjátok már fel hogy nem mindenki fogja beadatni, és nem kell h emiatt rögtön felmenjen bennetek a pumpa.. aki úgy gondolja h nem adatja be akk fogadjátok el és ne barmozzátok és pontozzátok le rögtön.. az oltáspártiak mind ilyen agresszívak??... -.-" (nyugodtan mehet a lepontozás...) különben érdekes egy story ez is: egy korházban a dolgozók 20% oltatta be magát, ezek után kötelezővé tették a védőoltás beadatását, aki nem adatta be annak azt mondták hogy ha elkapja nem mehet táppénzre és ha valakit megfertőz perkálhat.. áááá dehogyis ez nem üzlet...
2009. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
(osztálytársam nagybátyja mikrobiológus, és azthiszem kicsit jobban ismeri az összetételét mint ti nagyszájúak akik csak a szennylapokból meg a gagyiadókból tájékozódtok)Kérdezte ezt valaki?
2009. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%
Ha elkapja is valaki akkor volt eddig baj ha az illetőnek más baja is volt.A média felfújja ezt az egészet mint minden mást.Az ország 20%-a oltatta be magát szóval a többségnek van esze és nem oltatja be magát.
2009. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

22:24

A mi kórházunkban speciel majdnem mindenki beoltatta magát, egy másikban itt a városban szinte senki. Ahol nem oltattak, sorra betegszenek meg a dokik, nővérek, és nekünk kell őket helyettesíteni előreláthatólag az ünnepek alatt is. Ez szerinted nem kib*szás?

2009. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!