Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki hosszú ideig ül a...

Ha valaki hosszú ideig ül a WC-n (pl. újságot olvas), attól kaphat aranyeret vagy más betegséget?

Figyelt kérdés
Engem pl. ezzel riogatnak, de nem tudom, igaz-e. Persze, ha odakoncentrálok kijön az hamar, de én ülés közben jobban szeretek olvasni is és így elterelődik a figyelem és lassabb az ürítés...
2009. nov. 16. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, bár itt az összefüggés nem biztos, hogy ok-okozati.

Lehet pl. attól, hogy ilyenkor a lábak erei kissé el vannak nyomva, ami nem nagyon tesz jót a keringésnek

Ami nekem valószínűbb az az, hogy akiknek szokása a wc-n való olvasgatás, azoknak általában szorulásuk is van, azért ücsörögnek sokat, hogy ihletük keletkezzen :D Van, akinél ez csak olvasgatás közben jön meg, mert máskülönben túl feszültek ahhoz, hogy gördülékenyen menjenek a dolgok. Akiknek lassú az anyagcseréjük és dohányoznak, szinte képtelenek egy szál cigi nélkül a művelet végére járni, az meg ugye idő, míg elszívják, közben lehet olvasgatni.

Az aranyér pedig nagyon nagy százalékban azoknak a betegsége, akiknek lassú az anyagcseréje, kemény a széklete, netán túl görcsös, stresszes az életük.

No, mindezekből én úgy gondolom, hogy nem az olvasástól lesz valakinek aranyere, hanem azok olvasgatnak sokat (általában) akik hajlamosító tényezőkkel rendelkeznek.

Mégis azt ajánlom neked, ha amúgy sittysutty meg tudod oldani ezt a dolgot, hogy ne a wc-n olvasgass, mert az tuti nem tesz jót a végtagjaidnak. Inkább végezz gyorsan és utána még egy kényelmes székben, vagy fotelban hódolj e szenvedélyednek.

2009. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
inkább az erőlködéstől sztem.
2009. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én mindig újsággal a kezemben ülök a wc-n, de még sosem volt aranyerem.

aranyeret tényleg inkább az erölködéstől kapsz, ha sokszor kemény a székleted és szenvedsz h kinyomjad.

2009. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!