Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Anyám mindenképpen beakarja...

Anyám mindenképpen beakarja oltatni nekem a H1N1 elleni védőoltást. Mért?

Figyelt kérdés
Hülyén fogalmaztam meg a kérdést, tudom. De az van, hogy eddig nem akarta nekem anyu beoltatni az oltást, mert szerinte a média fujja fel az egészet, de tegnap valamiért hirtelen egyik pillanatról a másikra meggondolta magát. Amikor mondom neki, hogy nagyon muszály-e nekem ezt megkapnom akkor leüvöltötte a fejemet, hogy "NEM FOGSZ JÁTSZANI AZ ÉLETEDDEL, NE VITATKOZZ, BEOLTATUNK ÉS KÉSZ". Pedig tök normálisan kérdeztem...:S Csak az a helyzet, hogy én asztmás vagyok és, hogy akkor is be lehet-e adatni?! 14/L
2009. nov. 6. 10:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

SAJNOS RETTENETES BUTASÁGOKAT ÍR EGÉSZSÉGÜGYIS!!!:-(((

"Egészségügyis vagyok, kórházban dolgozom.

1.Csomóan beadatták és nem lett bajuk, ettől függetlenül én nem kockáztatok, hisz a védőoltások miatt az ember immunrendszere nemhogy erősödik, hanem legyengül, mert nem tanul meg egészségesen védekezni.



Én azt gondolom, de nem vagyok orvos, sem kutató, akinek erős az immunrendszere és egészséges, nem kell hogy beadassa"


OLTASD BE MAGADAT MINDENKÉPPEN!!!!!!!!

„Az oltás nem támadó oltás, hanem védőoltás" - ezzel a címmel tette közzé az ÁNTSZ dr. Bogárdi Mihály nyugalmazott osztályvezető főorvos, gyermekorvos levelét.



Bogárdi doktor szerint "felháborító és rendkívül ártalmas, ha a népszerű médiában szinte naponta fölrepül a hír: valaki oltás következtében megbetegedett, vagy meghalt. Minden esetben kiderül, hogy az illetőnek valamilyen súlyos, más betegsége volt és halálának semmi köze az influenza elleni oltáshoz. A másfajta, eleve súlyos betegségben szenvedő emberre nem az oltás, hanem az influenza veszélyes!" - írja a gyermekorvos.


"Október 8-án, csütörtökön az egyik bulvár lap címoldalán, nagy betűk hirdették: vért hányt egy nő az oltás után. Másnapra kiderült, hogy a vérhányásnak semmi köze az influenzaoltáshoz! Laikusokban azonban csak az marad meg, hogy valaki vért hányt oltás következtében. (Vérhányás egyébként semmiféle oltásnak nem lehet a szövődménye.)


A mostani hihetetlen mértékű, dühödt ellenpropagandának az lesz a következménye, hogy valóban lesz egy nagyobb járvány, mert az emberek védtelenek maradnak. Fokozza az idegenkedést, hogy hozzá nem értő, ismert emberek, színészek, sportolók teljesen hibásan érvelnek az oltás ellen. Volt, aki oltás helyett sok vitamint szed, ami persze nem védi meg őt és családját az influenzától. Sokan a gondos kézmosást emlegetik, nem tudván, hogy az influenza – sok más vírusfertőzéshez hasonlóan – főként cseppfertőzéssel terjed.


Összetévesztik a náthát az influenzával ("ha a gyerekem egyet tüsszent, már hívom is az orvost…" – mintha az orvos meg tudná gyógyítani a náthát, ami ráadásul nem is influenza. És az influenza se ťgyógyíthatóŤ, viszont oltással megelőzhető, de legalábbis gyengíthető).


Szakszerűtlen, hibás véleményük még azt is visszariasztja, aki esetleg már elhatározta az oltást. Szombaton este egy idősebb professzor nyilatkozott a tévében. Szakmailag helyesen, de ő is csak a lehetséges hátrányokat, veszélyeket emlegette.


Örülhetünk, hogy Magyarország az elsők között volt képes influenza vakcinát készíteni és az egészségügy készen áll arra, hogy nagyobb tömegeket megvédjen ettől a betegségtől. Nagyon szomorú, hogy orvosok is csak a lehetséges kellemetlenségekről, szinte alig előforduló szövődmények lehetőségéről beszélnek. Nem szabadna ennyire tudományoskodó, túlzott alapossággal nyilatkozni. Más orvosok azt állítják, hogy ezzel a vakcinával még nincsenek hosszú tapasztalatok. Ha nem oltunk: nem is lesznek! Van orvos, aki kifejezetten ellenzi az oltást, de nem tudja kellőképpen megindokolni az ellenkezését.


Az ötvenes évek végén gyermekbénulás-járvány söpört végig Európán, Magyarországon is. Beoltottuk a gyerekeket az akkor teljesen új Salk-vakcinával. A szülők ezreket adtak egy-egy ampulla oltóanyagért és sorba álltak az oltó-helyeken. A járvány megszűnt és e rendkívül veszélyes betegséget sikerült teljesen eltűntetni, bár még orvosok is voltak akkoriban, akik propagandát fejtettek ki az oltás ellen, szerencsére sikertelenül. Minden új ellen tiltakozni szoktak, de az influenzaoltásnak nincsenek olyan veszedelmes következményei, hogy csak az igen ritkán előforduló hátrányokat kellene, szabadna emlegetni. Többnyire az is kiderül, hogy emlegetett kellemetlenségek, szövődmények stb. nem is az oltás következményei!


Hollandiában volt egy fanatikus vallási közösség, amely nem engedte beoltani a gyermekeit. Következmény: rengeteg halál és még több maradandó bénulás akkor, amikor az oltások eredményeként a világon már eltűnőben volt és sok országban – így nálunk is – eltűnt ez a szörnyű baj.


Az influenza persze nem katasztrofális betegség, de azért mégiscsak jobb lenne elkerülni egy nagyobb járványt. Az oltás nem támadó oltás, hanem védőoltás. Vannak, akik azt hiszik, hogy a védőoltás gyengíti az ellenálló képességet. Ez nagy szamárság. A védőoltás egyszerűen ellenanyagot termeltet a beoltott emberben, tehát nem gyengíti, hanem erősíti a védekezési képességet. A legtöbb védőoltás (az influenza elleni is), csak egyetlen betegség ellen nyújt védelmet, mert nem az immunrendszert gyengíti, vagy erősíti, hanem specifikus ellenanyagot termeltet a beoltott ember szervezetében. (Vannak kombinált oltások is, ilyenek a csecsemő- és gyermekkorban kötelező oltások. Például a diftéria-, szamárköhögés-, gyermekbénulás-tetanusz vakcina). A védőoltásoknak köszönhető, hogy ma már a kultúrált országokból teljesen eltűntek a veszélyes, ún. gyermekbetegségek (kanyaró, diftéria, szamárköhögés, gyermekbénulás), jelentősen csökkent a tbc, teljesen eltűnt ennek csecsemőkori, halálos típusa. A feketehimlő, ami ellen már kétszáz éve oltanak, az egész világról eltűnt. Ezeket se ráolvasással, se vitaminszedéssel, se óvatossággal nem lehetett volna kiirtani! Sokan mondják: gyermekük nem kapta meg ezeket a betegségeket, pedig nem is kapott védőoltást! Igen ám, mert a gyermekkorú lakosság 98 %-a be van oltva, tehát nincs honnan fertőződni. Ha azonban abba hagynánk a védőoltásokat, ismét elterjednének ezek a súlyos betegségek. Miért mondjunk le az influenza megelőzéséről?!


A mostani helyzetben két oltást kell beadni, két különböző helyre, például a két felkarba. Az egyik a szokásos influenza ellen, a másik az ún. H1N1 vírus ellen fejleszt ki ellenanyagot. A két oltás egyidejű beadásának nincsen semmiféle veszélye. Természetesen mindennek, minden gyógyszernek, orvosi beavatkozásnak lehetnek hátrányos következményei. Az oltásoknak is, de ezek annyira ritkán fordulnak elő, hogy hiba mindig csak ezeket a rendkívül ritka lehetőségeket emlegetni! Erre mondta egy bölcs, öreg mesterem: ha valaki motorra ül, tisztában van baleset lehetőségével. Ennek ellenére, ha valahová el akar jutni, felül a motorbiciklijére és az esetek messze túlnyomó többségében nem is szenved balesetet.


Az orvostudomány végső célja, hogy önmagát feleslegessé tegye. Ezt éppen a fertőző betegségek megelőzése terén kezdjük elérni. Ne mondjunk le könnyelműen a védekezésről! A védőhatás kifejlődéséhez kb. 2 hét szükséges. Járványveszély idején nincsen idő a sok töprengésre. Ha sokáig gondolkozunk, késő lesz!" - zárja sorait a nyugalmazott szakember.

2009. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A fiatalabbakat fenyegeti az új típusú influenza



Az új típusú influenza ellen az egyetlen hatékony védekezési lehetőség a védőoltás, de nálunk ezt éppen azok utasítják el leginkább, akik a legnagyobb veszélyben vannak. Az eddigi halálozási adatok szerint ugyanis főleg a fiatalokra és felnőttekre jelent komoly fenyegetést a vírus. Az [origo]-nak nyilatkozó immunológusok szerint a meglepő adatok oka, hogy az újinfluenza erős védekező reakciót vált ki az erősebb szervezetekből, ami viszont megnöveli a szövődmények kialakulásának veszélyét.



Csak a védőoltás nyújt hatékony védelmet



Elsőre furcsának tűnhet, hogy éppen a fiatalok és felnőttek közül szedi a legtöbb áldozatot az új típusú influenza, az A/H1N1 variáns (A/H1N1v). Még furcsább azonban, hogy éppen a szervezet túlságosan erős védekezése vezethet olyan állapot kialakulásához, amelyet már igen nehéz kezelni. "Egyes fertőzöttekben az első napokban tüdőödéma és gyulladásos sejteknek a tüdőbe való nagyfokú beáramlása alakul ki a túlzott immunválasz miatt. A folyadékkal telt tüdő egyfelől elégtelen gázcserét, azaz légszomjat, fulladást eredményez, másfelől ideális táptalaj a különféle baktériumoknak, így az ödémát hamarosan bakteriális tüdőgyulladás követheti, ami sokszor halálos kimenetelű" - mondja dr. Kacskovics Imre, az Eötvös Loránd Tudományegyetem immunológusa.


Ezt a túlzottan erős immunreakciót szaknyelven citokinviharnak nevezik, az immunrendszer működésében kulcsszerepet játszó molekulákra, a citokinekre utalva. "Kisebb gyerekekben az immunrendszer viszonylagos fejletlensége miatt még nem lép fel ennyire erős immunválasz, az idősebbek pedig már találkozhattak az újinfluenzához hasonló törzzsel - vérbankok utólagos elemzése alapján utoljára 1958-ban keringett hasonló vírus" - mondja a szakember.


A néhány nappal ezelőtt összesített floridai (USA) adatok markánsan alátámasztják a fentieket. E szerint a halálozások aránya a krónikus betegségek nélküli emberekben a 4 évnél fiatalabb és a 65 év feletti korosztályban 0% volt, 5-24 év között 41%, 25-49 év között 27%, 50-64 év között pedig 11% (az adott korcsoportban történt összes halálesetből). Ez azt jelenti, hogy sok az olyan áldozat, akinek nem volt más egészségügyi problémája, és ezek főképp a nagyobb gyerekekből, fiatalokból, felnőttekből kerültek ki. Ezzel összhangban állnak az augusztus végén közölt mexikói adatok: az elhunytak 61%-a 15-50 év között volt, de itt az 5 évnél fiatalabbak körében volt a halálesetek 17%-a. Az is tény, hogy a 65 év alatti korosztályok 15-20-szor nagyobb eséllyel fertőződnek meg.


Hogy kinél lép fel ilyen heves reakció, az előre megjósolhatatlan. Több tényezőből álló genetikai háttere van, és a betegség súlyosságát befolyásolják a túlzott kifáradás, a nem megfelelő táplálkozás, a társfertőzések és a közelmúltban lezajlott betegségek. (Fontos megjegyezni: mindez nincs összefüggésben a valamilyen krónikus betegség miatt legyengült emberek nagyobb általános kockázatával, náluk az általános szövődmények miatt jelent nagyobb fenyegetést a fertőzés.)


Ennek fényében különösen aggasztónak tűnik, hogy a legnagyobb arányban - 86 százalékban - a 18-39 év közöttiek utasítják el az oltást, ez derült ki a Szonda Ipsos közvélemény-kutatásából, melyet az MTV A szólás szabadsága című műsorának megbízásából készítettek.


Miért terjed jobban az újinfluenza, mint a szezonális törzsek?


A citokinvihart, a túlzott immunválaszt a hirtelen megjelenő sok vírus okozza. Az újinfluenzával vagy ahhoz hasonló törzzsel ugyanis még nem találkoztunk (kivéve az idősebb korosztály egy részét), így semmiféle ellenanyag nincs a vérünkben ellene.


Ez a vírus gyorsan és nagy mennyiségben szaporodhat fel egy-egy szervezetben, és szokatlanul gyorsan terjedhet (utóbbira számos bizonyíték van már, lásd például a hazai csepeli járványt). A szezonális ("sima") influenzánál nem ez a helyzet: ott szinte mindenkiben vannak olyan ellenanyagok, amelyek az előző évek hasonló vírusai ellen érhetnek valamit, ezért általában nincsenek ilyen heves reakciók, illetve lassabb a vírus terjedése.


Csak a védőoltás állíthatja meg


A feladat éppen ezért világos: a lakosság minél nagyobb részét kell beoltani, hogy fékezzük a vírus terjedését - mondja Erdei Anna immunológus, az ELTE Immunológiai Tanszékének vezetője. A beoltott egyénben a betegség lényegesen kisebb eséllyel alakul ki, illetve sokkal enyhébb lefolyású. Ráadásul a megfertőződött személy sokkal kevésbé terjeszti a kórt, mivel sokkal kevesebb vírust ürít. Ez nagyon leszűkíti a vírus mozgásterét, és nem alakul ki nagy járvány.


Ehhez azonban a lakosság tömeges oltására lenne szükség, és rövid időn belül. A vírus nyári "lustálkodása" után ugyanis számos országban egyre emelkedik a fertőzések és megbetegedések száma. A napokban zajló ukrajnai kitörés kórokozójának azonosítása még folyamatban van, de a WHO feltételezése szerint az új típusú influenza vírusa okozza a járványt.


A védőoltásnak nincs alternatívája: az úgynevezett immunerősítő szerek, vitaminok - bár fontosak lehetnek a jó általános állapot eléréséhez - nem védenek a betegségtől. Nem segítenek a homeopátiás szerek és a vegetáriánus étrend sem.


A lehetséges mellékhatások


A legtöbben - az ellenzők 27 százaléka - azzal indokolták az elutasítást A szólás szabadsága felmérésében, hogy jobban félnek az oltás esetleges mellékhatásaitól, mint magától a betegségtől. "Az újinfluenza elleni vakcina gyártásakor is alkalmazott technológiát az 1960-as évek óta használják Magyarországon, és körülbelül 20 millió embert oltottak be a szezonális törzsek ellen készített védőoltással. Súlyos mellékhatások csak néhány esetben léptek fel, de ezekről utólag bebizonyosodott, hogy nem az oltóanyag okozta őket. A súlyos mellékhatások kockázata minimális" - mondja dr. Berencsi György, az Országos Epidemiológiai Központ tudományos tanácsadója.


Az új típusú influenza elleni oltás tehát gyártástechnikailag nem számít "új védőoltásnak": az elölt vírustörzs kivételével ugyanaz a vakcina, ugyanazokkal a kísérőanyagokkal, ugyanazzal a minőségbiztosítással, mint minden eddigi influenzavírus-törzsnél. Aki tehát kapott már szezonális influenza elleni oltást, az az új típusú influenza elleni oltásnál is hasonló tapasztalatokra számíthat.


A leggyakoribb tévhitek


A WHO által jóváhagyott védőoltások - köztük a hazai gyártmányú vakcina - nem tartalmaznak élő vírust. (Kivételt képez az Amerikai Egyesült Államokban 2003 óta gyermekek számára engedélyezett orr-spray vakcina, a FluMist, amely az újinfluenza vírusából is elkészült, és 2-től 9 éves gyermekeknek spriccelik be az orrnyálkahártyájára.) Az elölt vírust tartalmazó védőoltások közötti különbség abban van, hogy míg például a magyar vakcina egész elölt vírust tartalmaz, addig több külföldi vakcina csak a vírus egyes darabjait (hasított vírusokat). Az egész vírust tartalmazó vakcinák erősebb immunválaszt alakítanak ki, azaz hatékonyabbak, és ennek megfelelően kisebb mennyiségű vírus van az oltóanyagban, ami kevesebb mellékhatással jár (1-2 napig tartó lokális duzzanat és piros folt az oltás helyén, rossz közérzet, esetleg hőemelkedés, enyhe láz). A védettség kialakításához pedig egyetlen oltás elegendő, szemben számos úgynevezett alegység-vakcinával, amelyekből két oltás alakítja ki a védettséget - mondja Berencsi.


Megjelentek olyan híresztelések is, hogy a vakcinákban fémes higany van, ami idegrendszeri bénulásokat okozhat. Az igazság azonban az, hogy nem fémes, hanem szerves higany van bennük (tiomerzál), amelyet az enzimeink nem tudnak feldolgozni, így nem válhat ki fémes formában. A vakcina tisztaságát biztosító, évtizedek óta használt anyagot a vesék kiválasztják, és körülbelül egy hét alatt a vizelettel távozik - mondja Kacskovics Imre.


Ami a tojásban lévő fehérjéket illeti: való igaz, hogy a vakcina tartalmazhat ilyen anyagokat, hiszen tojás felhasználásával készül. Ezért azok, akik allergiások a tojásra, a tojásalbuminra, ne kapjanak ilyen védőoltást, illetve beszéljék meg a háziorvosukkal - mondja Berencsi György. Egyébként nem valószínű, hogy egy súlyos tojásallergiás ne tudna erről a betegségéről. Fontos megjegyezni, hogy ennek semmi köze a tejallergiához.


Kismamák és kisgyerekek oltása


Forrás: MTI A legtöbb ellentmondásos információ talán a várandós kismamák oltásával kapcsolatban jelent meg. Az ő szervezetük a szükséges módon le van gyengítve, nehogy immunrendszerük elpusztítsa a magzatot, amely az apai gének miatt félig "idegen testnek" számít - magyarázza Erdei Anna. A kismamák immunrendszere tehát úgynevezett szupresszált állapotban van, és ez különösen igaz a vírusok ellen fontos sejtes immunválaszra (például ezért fáznak meg gyakrabban). "Nem kérdés, hogy a második és harmadik trimeszterben oltani kell a kismamákat. Az oltás hatására létrejövő ellenanyagokból a magzat is kap a méhlepényen keresztül, és ezek megvédik a születés utáni első hónapokban is" - mondja Kacskovics. Ha a kismama a szülés után oltatja be magát, akkor ebből a magzat már nem nyer védettséget, mert az egyébként igen fontos szoptatással már nem tudja neki az anya átadni az influenza elleni antitesteket (ezek nem szívódnak fel a tejből a vérkeringésükbe).


A magzat fejlődése szempontjából kulcsfontosságú első trimeszterre (az első 12 hétre) nem történt felmérés sehol a világon, azaz nem folytak olyan klinikai vizsgálatok, ahol az első trimeszterben lévő kismamákat oltottak volna be influenza elleni vakcinával. Közvetett adatok azonban vannak, olyan kismamáktól, akik az előtt oltatták be magukat, hogy tudomást szereztek volna az oltás időpontjában már meglévő terhességükről. Ezeket az eseteket vizsgálva semmi problémát nem találtak a magzatok fejlődésében az oltás miatt.


Ha valaki mégsem oltatja magát az első trimeszterben, akkor legalább a környezetét be kell oltani, mert így jóval kisebb a fertőzés veszélye.


Nagyon fontos a kisgyerekek oltása. A vakcinákat, köztük a magyar vakcinát tesztelték gyerekeken is. A gyerekek tehát ugyanazt a hatóanyagot kapják, csak kisebb dózisban, testtömeg-arányosan. Hároméves kor felett eddig is megvolt az engedély, hétfőn (november 2-án) pedig Székely Tamás egészségügyi miniszter bejelentette, hogy már egyéves kortól beadható az új influenzavírus elleni védőoltás. Az eredeti tervek szerint az engedély a 6 hónapos és 3 éves közötti gyerekekre vonatkozott volna, de végül az alsó határt felemelték. Az indok egyrészt az volt, hogy kevés egy év alatti gyereket tudtak bevonni a tesztelésbe, másrészt pedig voltak szakmai viták az allergiás reakciókról. Ritkán fordultak elő mellékhatások, és azok is enyhék voltak.


Mi várható?


Az Egészségügyi Minisztérium november 2-án kiadott jelentése szerint hazánkban még nincs járvány. Magyarországon járványról akkor beszélünk, ha heti 20 000 feletti influenzaszerű megbetegedést regisztrálnak. A környező szomszédos országokban azonban egyre gyorsabban terjed az új típusú influenza. A szakemberek szerint nem kérdéses, hogy "ebből már lesz valami".


Még nem lehet tudni, hogy milyen mértékű lesz a járvány és mekkora lesz a halálozási arány. Ez alapvetően attól függ, hogy hány embert képes megfertőzni a vírus és bekövetkeznek-e olyan mutációk, amelyek a vírus szaporodását, fertőzőképességét és kórokozó képességét megnövelik. A járvány elkerülésére, illetve enyhe lefolyására a lakosság megfelelő mértékű átoltottsága jelenthet garanciát.

2009. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ÉS MÉG PÁR SZÓT:

ÉS EZEK IS HÜLYÉK, UGYE:

Felerősödött az újinfluenza-járvány Franciaországban – jelentette be a francia egészségügyi miniszter, Roselyne Bachelot csütörtökön. Emelkedett a megbetegedések, a komplikációk és a halálos esetek heti száma – húzta alá.


„Már korábban is mondtuk, de most még keményebben mondom: a H1N1-es járvány erősödik” – fogalmazott Bachelot.


Korábban hetente 8-10 embert vitt el a világjárványos influenza, most a legutóbbi egy hét alatt 22 volt a halálos áldozatok száma, közölte a miniszter.


„A megbetegedések számának emelkedésével sajnos együtt jár a súlyos és a halálos esetek számának növekedése is” – tette hozzá.


Ugyanezen a héten lódult meg Franciaországban az oltási kampány. A korábban húzódozó franciák tömegével lepték el az oltóhelyeket.


------


A francia kormány múlt szombaton úgy döntött, hogy mozgósítja a hadsereg egészségügyi dolgozóit. A kezdeti mérsékelt érdeklődés után ugyanis a múlt héten megrohamozták a franciák az új típusú influenza elleni védőoltást kínáló központokat, ahol a várakozási idő gyakran több óra. Szervezettségi okokra hivatkozva a háziorvosok továbbra sem adhatják be a védőoltást.


Roselyne Bachelot egészségügy miniszter üdvözölte, hogy míg november közepén naponta alig 12 ezren kérték az ingyenes vakcinát, addig a héten napi 180 ezerre nőtt a számuk.



------


"Néhány napja megrohamozták Franciaországot. Sok ország hozzánk fordul és azt tudakolja, hogy nem adnánk-e el nekik vakcinát" - mondta csütörtökön Roselyne Bachelot az RTL kereskedelmi rádiónak adott interjúban.A 65 millió lakosú Franciaország összesen 94 millió oltóanyagot rendelt, mert azzal számolt, hogy az oltást két részletben kell elvégezni.



------

EZEK MEG A GONOSZ AMERIKAI IMPERIALISTA KUTATÓK:

Mélyre hatol a tüdőben az újinfluenza vírusa



Az új típusú, H1N1 influenza vírusa a légcsőtől a tüdő mélyéig károsítja a légutakat, hasonlóan az 1918-as és 1957-es járványt okozó vírusokhoz - közölték megállapításaikat kedden amerikai kutatók.


Az Egyesült Államok Nemzeti Egészségügyi Intézeteinek (NIH) munkatársai, valamint New York város vezető egészségügyi szakemberei olyan emberektől származó metszeteket vizsgáltak, akik H1N1-vírusfertőzés miatt haltak meg a járvány kitörése óta.


A légcső és a főhörgők minden esetben gyulladásban voltak, időnként súlyosan károsodtak. Az esetek több mint felénél mélyebben, a kisebb hörgőkben is találtak károsodást, mintegy háromnegyedénél pedig a léghólyagocskák (az apró, vékony falú, levegővel kitöltött gömbök a tüdőben) is sérültek.


Jeffery Taubenberger víruskutató elmondta, hogy a légutak szöveteinek károsodása nagyon hasonlít az 1918-as és 1957-es járványok idején terjedő influenzavírusok pusztításához, eltér azonban a szezonális influenzavírus okozta károktól, amelyek nem érintik a tüdőt ilyen mélységben.


A kockázati tényezők között újdonság a jelentős túlsúly: "Nem tisztázott, mi az összefüggés az elhízás és az influenza között" - mondta Taubenberger. A tanulmány az Archives of Pathology and Laboratory Medicine című szakmai folyóiratban jelent meg

------


PERSZE, BIZTOSAN CSAK EGY VILÁGMÉRETŰ ÖSSZEESKÖVÉSRŐL VAN SZÓ, UGYE???? :-))) :p?:p:p:

2009. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

MEG A NÉMET PROFESSZOR IS HÜLYE, UGYE, KEDVES ELLENZŐK:


Ijesztő német H1N1-forgatókönyv

Dátum: 2009-10-21 09:59:34 Nyomtatás E-mail


Az egyik legnevesebb német járványügyi professzor szerint a H1N1 vírus Németországban az elkövetkező hónapokban 30 millió megbetegedést követelhet, a halottak száma pedig elérheti akár a 35 ezret is.



Valóságos horror forgatókönyvvel állt elő az új típusú influenza németországi terjedésével kapcsolatban az ország egyik legnevesebb járványügyi professzora. Adolf Windorfer, az alsó-szászországi tartományi egészségügyi intézet korábbi vezetője, aki jelenleg az Egészségügyi Világszervezet német tanácsadója, egy szerdai interjúban úgy vélekedett, hogy a H1N1 vírus Németországban az elkövetkező hónapokban 30 millió megbetegedést követelhet és a halottak száma elérheti akár a 35 ezret is.


A legmagasabb német állami kitüntetéssel, a szövetségi érdemkereszttel (Bundesverdienstkreuz) rendelkező professzor a Bild című lapnak adott nyilatkozatában arra szólította fel az ország lakosságát, hogy vegye komolyan az új típusú influenzát és mindenképp oltassa be magát a vírus ellen.

2009. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!