Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Anyám mindenképpen beakarja...

Anyám mindenképpen beakarja oltatni nekem a H1N1 elleni védőoltást. Mért?

Figyelt kérdés
Hülyén fogalmaztam meg a kérdést, tudom. De az van, hogy eddig nem akarta nekem anyu beoltatni az oltást, mert szerinte a média fujja fel az egészet, de tegnap valamiért hirtelen egyik pillanatról a másikra meggondolta magát. Amikor mondom neki, hogy nagyon muszály-e nekem ezt megkapnom akkor leüvöltötte a fejemet, hogy "NEM FOGSZ JÁTSZANI AZ ÉLETEDDEL, NE VITATKOZZ, BEOLTATUNK ÉS KÉSZ". Pedig tök normálisan kérdeztem...:S Csak az a helyzet, hogy én asztmás vagyok és, hogy akkor is be lehet-e adatni?! 14/L
2009. nov. 6. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Könyörögve kérlek használd az a nyomorult keresőt, már vagy 100 ilyen kérdést feltettek, nagyon unalmas :((((( Azokból megkaphatod a választ.
2009. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
-.-"
2009. nov. 6. 10:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 6 éves kislányom asztmás és orvosi javaslatra beadatom neki,pedig nem akartam!
2009. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha az anyád lennék, akkor nem kapnád meg. Jól elérik a pánikkeltéssel, hogy a józanul gondolkodóknak is bűntudatuk legyen, hogy nem akarják beoltani magukat és a hozzátartozóikat.
2009. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Egészségügyis vagyok, kórházban dolgozom.

1.Csomóan beadatták és nem lett bajuk, ettől függetlenül én nem kockáztatok, hisz a védőoltások miatt az ember immunrendszere nemhogy erősödik, hanem legyengül, mert nem tanul meg egészségesen védekezni.

2. Az orvosok persze, hogy azt mondják, hogy adasd be, még ha ingyenes is, ugyanis ezek után ők akkor is pénzt kapnak, ha ingyenes volt neked. ( már amennyire ingyenes, hisz az Omnivest,aki gyártja az oltást, is a mi pénzünkből kapott rá keretet :) )

3. Akik magyarországon meghaltak a szövődményekbe, pl. vérzéses tüdőgyulladás, tüdőödéma, az egyik egy áttétes rákos nő volt végstádiumban, a másik egy idősebb férfi akinek krónikus szív és érrendszeri problémája volt, a másik pedig nem ment el orvoshoz, aki össze esett az utcán és mint kiderült vérzéses tüdőgyuszija volt. Azért ezeknek a komoly szövődményeknek igen erős tünetei vannak. Pl magas láz, gyengeség,( nem mint egy sima náthánál). Az egyéves kisgyerek aki a napokban halt meg szintén szívbeteg volt.

Én azt gondolom, de nem vagyok orvos, sem kutató, akinek erős az immunrendszere és egészséges, nem kell hogy beadassa, aki beteg rendszerbeteg, idős, vagy legyengült immunrendszerű ( mint pl. a rákos nő) az ne kockáztasson.

Nálunk a kórházban senkinek nem lett baja az oltástól, de hallottám már olyan esetről, ahol agyhártya gyulladással vittek be valakit az oltás miatt kialakult mellékhatásként...

A kérdezőnek egyenlőre a szülei döntenek a sorsáról, és biztosan nagyon féltenek téged. Egészséges vagy, és ne félj tőle, kicsi az esély ( de megvan rá), hogy bajod lesz tőle.

Az én 87 éves nagypapám is megkapta és semmi baja ( háistennek, kopp-kopp-kopp). :)

2009. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

A "harmadik h1n1 áldozat"-ról csak ennyit:

[link]


a nyitót érdemes elolvasni.

2009. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Ettől az egész H1N1-től elvonatkoztatva lenne pár észrevételem:

1. A védőoltás immunválaszt indukál, azaz az immunrendszer "működésbe" lép, ezért NEM gyengül, sőt épp az ellenkezője történik, mert a beadott (ez esetben elölt) kórokozó ellen ugyanúgy megindul az immunválasz, mintha a "rendes" kórokozót kaptad volna el. Ezért hívják AKTÍV immunizálásnak.

Ha már baj van, és ellenanyagot (pl. más emberben/állatban/laborban termeltetett antitesteket) adnak be, akkor nem aktiválódik az immunrendszer, ez a PASSZÍV immunizálás. Mellesleg nem minden kórokozó ellen van "ellenanyag", többek között influenza ellen sincs.


2. Az orvos NEM kap plusz pénzt, ha beadja az ingyenes oltást. Akkor kap "pluszt", ha valaki megveszi a patikában és beadatja magának az orvossal (de ezért se kér minden orvos pénzt).


3. A H1N1, mint vírus "gyengébb" a hagyományos influenzánál. A baj az, hogy nagyon erős immunválaszt indukál, azaz szervezet jobban védekezik a kelleténél, így a védekezés több kárt okoz, mint hasznot. Ezért vannak veszélyeztetve az "erős" immunrendszerű egyének. A túlzott védekezés miatt szövetkárosodás alakul ki a tüdőben, és ez a károsodott szövet a BAKTERIÁLIS felülfertőződés melegágya. Közvetlenül senkit sem ölt meg a vírus, hanem az általa elősegített bakteriális tüdőgyulladás szedte az áldozatokat. Szóval, ezért veszélyes az új influnza.

2009. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
anyukád a góré, ha ő úgy látja hogy meg kell kapnod, akkor megkapod. nem halsz bele abba sem, és abba sem ha nem kapod meg. de az ő döntése. :)
2009. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ. :D
2009. nov. 6. 15:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Érvelj. Biztosan tanították már nálatok az iskolában az érvelést. Most legalább hasznát veszed annak amit tanulsz, vagy ráébredsz arra, hogy milyen kár, hogy nem tanultál eddig.

[link]

2009. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!