Az ügyeletre menjek vagy várjam meg a háziorvost?
Menj be az ügyeletre.
Minél tovább vársz, annál kevésbé fognak komolyan venni.
Tapasztalat.
Az az igazság,h mitrális prolapsus okozhat ilyen panaszokat
Gyakoriak az extrasystolék és a paroxyzmális tachycardia - rohamokban jelentkező gyors szívműködés (ilyenkor akár 120 fölötti is lehet a szívverés). A 94 amúgy nem igazán sok,főleg ilyen betegséggel.Tachycardiárúl 100 felett beszélünk. Azért ne várj holnapig,mert 120 fölé ugró pulzus következménye pitvarfibrilláció is lehet.
Kedves utolsó önjelölt orvost javítanám és kiegészíteném.
A mitralis (kéthegyű) billentyű prolapsusa a billentyű anyagának egy bizonyos fokú lazaságát, mozgási eltérését jelenti. Általában nem igényel teendőt -főleg, ha enyhe-, de rendszeres ellenőrzés (ultrahang) indokolt. Valamint a mitrális prolapsus különböző mértékű lehet, járhat a mitrális billentyű elégtelenségével is, ebben az esetben számít szívbetegségnek. Továbbá a súlyos mitralis prolapsus és/vagy stenosisnak nem ez a tünete. Az extrasystolék ettől függetlenek is lehetnek, a stressz hatására számuk szaporodhat. extrasystole gyakori jelenség, lehet meglehetősen kellemetlen, de szervi szívbetegség -mint, ahogy azt uh-n kizárták- nélkül nincs kóros jelentősége. Lényege, hogy a normálisnál hamarabb jelentkezik egy szívdobbanás, majd viszonylag hosszabb szünet után jön a következő normális ütés. Tünetileg Magnézium pezsgőtabletta vagy Panangin szedése enyhíti a panaszokat.
Továbbá szapora pulzusszámot okozhat vérszegénység, lázas állapot, pajzsmirigy-túlműködés, de lehet alkati is. Valamin a supraventricularis ingerképzési zavarokhoz tartozó sinus tachycardia ugyan gyorsabb szívverést jelent, de biztosan nem okoz pitva lebegést (flutter) vagy pitvar remegést (fibrilláció). Ha szervi betegség kizárható, sportosabb életmód javíthatja a nyugalmi pulzust, ezért fizikailag aktívabb életmód javasolt.
Kedves utolsó. Amit leírtál igaz,de nem teljesen MPS okozhat ilyen panaszokat(mellkasi fájdalom,palpitáció,ájulás érzés,sőt ájulás is). És ez komplikáció mentes esetekben is igaz. Ha a billentyű nem zár jól regurgitáció alakul ki,ami egyéb panaszokkal is jár (pl. légszomj,lábduzzadás,hagy fokú fáradtság).
És bizony mitrális billentyű betegsége okozhat pitvarfibrillációt.
Tanultam,de van ilyen betegségem és mindent el is mondtak róla nem önjelölt,hanem valódi orvosok.
Ó,nem fontos :)
De mint látod nincs is rá szükség!
Neked jobbulást kedves kérdező,remélhetőleg megúszod műtét nélkül,de ha kell akkor sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!