Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne féljek a...

Mit tegyek, hogy ne féljek a hányástól?

Figyelt kérdés

Bocsi az ekezetek miatt. Szoval kiskorom ota rettegek a hanyastol, el nem tudom mondani mennyire, kb. 5 eve hanytam utoljara, de konyorogtem, hogy oljenek meg, mert nem birom. Minden eves utan azon gondolkodok, hogy nem-e ettem sokat es felek amiatt, hogy rosszul leszek. Sokszor rosszul is vagyok, de sose hanyok igy ugy gondolom, hogy csak bebeszelem magamnak. Nagyon imadok enni, de mindig vissza kell fognom magam, mert egyszeruen nem merek..felek, hogy kihanyom. Fott etelt egyatalan nem merek enni es mar elore latom magam, hogy szeptembertol panikolva fogok hazajarni ebed utan. (mar, ha fogok merni ebedelni) a dipankrinra is raszoktam..es, ha kicsit is jon a rosszullet mar beveszem. Es akkor megnyugszok, hogy valoszinuleg nem lesz hanyas. Mindig figyelem az orat, hogy mennyi ido telt el az elozo etkezesem ota, es ha nem telt el 3 ora akkor meg nem eszek. Most is megettem egy zsemlet es nagyon kivanom a sutit, ami itthon van, de nem merek enni belole. Hiaba mondjak, hogy egy egeszseges ember nem szokott csak ugy hanyni..en attol meg felek, hogy fogok! Es mikor jonnek a hanyasos virusok, na az maga a halal..en akkor annyira felek. Mit tegyek, hogy ez elmuljon?

15/L


2013. aug. 15. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
fordulj pszichologushoz
2013. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ahogy az első irja. fura egy félelmed van az egyszer biztos....
2013. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

emetofóbiának hívják :)


[link]

2013. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Ez velem is megtörtént, de azt hiszem javult a helyzeetem, csak az ilyen hasmenés hányásos vírusoktól félek!

Nekem úgy kezdődött h benyeltem ezt a vírust és azóta rettegek tőle!!!

Az elején én is féltem h hányni fogok én is mértékkel ettem.

De szerencsére ez el múlt és azóta tudok normálisan enni.

Ha nem vagy beteg nem fogsz hányni csak úgy! Szóval nyugodtan merj enni próbáld meg leküzdeni. Ez csak akarat kérdés, bár nekem sincs még annyi akaratom h leküzdjem, vagy ha azt hiszed nem vagy rá képes fordulj orvoshoz hátha segít! Én nagyon drukkolok neked! De szerintem kifogod nőni ezt idővel, addig is kitartás! Nem fogsz hányni nyugi.

2013. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ja és ha gondolod irj üzit, meséld el ezt az egészet h kezdődött,hátha tudok segíteni tippeket adni h nekem h sikerült félig leküzdenem ezt a fóbiát.
2013. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!