Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ennek valami alapja?

Lehet ennek valami alapja?

Figyelt kérdés

Sokszor sok helyről hallottam már hogyha megkíván valami kaját az ember akkor az azért van, mert a szervezetének arra van szüksége. Én pl. nagyon ritkán eszek szilvát (évekig nem ettem), most pedig 2 napja rá vagyok kattanva.

Szerintetek azért mert valami olyan hiányzik a szervezetemből amitől kivánom a szilvát? Van ennek valami tudományosan alátámasztott alapja?


2009. okt. 22. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen alapja nincs, viszont jól hangzik, ezért tovább él a köztudatban.
2009. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy van benne valami. Most szülésznőnek tanulok és az egyetemen azt tanították, hogy a terhes nők azért kívánnak meg bizonyos dolgokat és azért utálnak meg bizonyos kajákat, mert azokban olyan anyagok vannak amik a baba számára fontosak vagy mérgezőek.
2009. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van alapja.Pl.sok szülő tapasztalja,hogy a gyerek időnként nem eszik meg bizonyos kajákat,mást viszont állandóan enne.Van,hogy csak húst akar enni hússal,máskor meg csak főzelékeket,vagy éppen tésztát.Az is előfordul,hogy sót nyal,vagy éppen savanyúságokat eszik.Az orvosok szerint a gyerek ösztönösen azt eszi,amire a szervezetének szüksége van.Ez a képesség felnőttkorra elszokott felejtődni,de azért néha van ilyen.Én pl.nem szoktam csokit,cukrot enni hónapokig.Azután jön 1-2 nap,amikor sokat eszek belőle.

Nálad is valami ilyesmi lehet.

2009. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon is hogy van alapja
2009. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és van is erről valami alátámasztott írás amit el tudnék olvasni?
2009. okt. 22. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!