Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mással is előfordul néha,...

Mással is előfordul néha, hogy kihagy a szívverése?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb kifejezés... Szóval, nem tudom, tényleg kihagyásról van-e szó, de néha hirtelen nagyobbat dobban, és előtte egy kisebbfajta "szünetérzés" van. Szóval, mintha nem vert volna egy nagyon rövidke ideig. Csak ritkán fordul elő, de így is idegesít. Régebben voltam EKG-n (nem szívproblémák miatt, csak érettségi előtt kellett egy hét szünet, és azt mondtam a doktornőnek, hogy szédülök, stb., ezért elküldött laborba és EKG-ra), de semmi elváltozást nem mutatott ki.

(23 éves lány vagyok)


2009. okt. 18. 17:21
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Igen, velem is előfordult, meg hallottam másokról is.

Tulajdonképpen ritmuszavar, kíváncsi leszek a többi véleményre. De ne aggódj, az úgysem használna. :-)

2009. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugtattál! Engem az érdekelne főleg, hogy ez természetes is lehet-e vagy ha ilyesmi történik, akkor az már egyértelműen bajt jelez?

Kicsit hipochonder-típus vagyok, mostanában pedig nagyon soszor hallani a hirtelen halálról, amikor váratlanul leáll a szívverés.

Orvoshoz menni nem szeretnék, voltam már egyszer egy képzelt hülyeség miatt, és a fél életemet a váróteremben töltöttem, míg kiderült, hogy nincsen semmi baj. :)

2009. okt. 18. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem normális
2009. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
58%

Ha csak néha tapasztaljuk, nincs ok az aggodalomra.--ezt olvastam itt:

[link]

%C3%A1s&cd=49&hl=hu&ct=clnk&client=opera


"Néha úgy érzem, botladozik a szívverésem, mintha egy-egy ütés kimaradna. Veszélyes ez?" Szinte minden ember észleli ezt a tünetet. Ha csak néha tapasztaljuk, nincs ok az aggodalomra. Hogy szívünk milyen erősen reagál érzéseinkre, a nyelvünkből is kiderül. Gyakran használjuk a következő kifejezéseket: ijedtében megállt a szívverése, vagy valaki túlságosan a szívére vesz valamit.


ÁRTALMATLAN ÉS VESZÉLYES SZÍVRITMUSZAVAR


A szívütés kimaradását vagy a szapora szívverést nemcsak félelem és sokk válthatja ki, de az az érzés is, hogy szerelmesek vagyunk, hogy nagyon örülünk valaminek, de az első szexuális kontaktus alkalmával is ugyanezt tapasztaljuk. A szervezet nem tud különbséget tenni kellemes és kellemetlen élmény között. A heves szívverés mögött egyformán állhat az első randevút megelőző izgatottság vagy egy alapos veszekedés a főnökkel. Mindez azt jelenti, hogy minden egészséges ember megtapasztalja néha ezeket a tüneteket. Létezik tehát ártalmatlan, de veszélyes szívritmuszavar is. Forduljunk orvoshoz, ha kétségeink lennének! A szakember például megállapíthatja, hogy a szívverés kimaradása esetleg ösztrogénhiánnyal függ-e össze. A szív kihagyása előfordulhat azoknál a nőknél, akik a változókor után nem szednek hormonokat. Terheseknél a szívritmuszavar általában teljesen normális, hiszen ilyenkor több folyadék cirkulál a szervezetben, s ez megterheli a keringést. Nem csoda hát, ha a szív néha-néha kiesik ritmusából.

2009. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Az utolsó válasz megnyugtatott (valamennyire).
2009. okt. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!