Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hátfájás munka miatti görnyedé...

Hátfájás munka miatti görnyedéstől! Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan munkám van, ahol nagyon sokat kell görnyedni (napi 8 órát dolgozom)

Ma volt az első napom, és már az utolsó 1-2 órában is éreztem, hogy fáj a hátam (akkor elsősorban ha balra-jobbra fordítom a törzsem)

Sajnos nincs másik munklehetőségre kilátás, a pénz meg kell. De hogy fogom így bírni több héten keresztül?


Illetve még azon "szenvedek", hogy ugye nem lesz maradandó bajom? Úgy értem, hogy valami izom, nem úgy fog működni a későbbiekben vagy valami. (kicsit hipochonder vagyok)


2013. jún. 26. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szabadidődben ússzál és jógázz, hogy minél erősebb és hajlékonyabb legyen a hátad! Munka közben is nyújtózkodj egyet, amikor csak lehet.

Egyébként mit kell csinálnod, amihez görnyedni kell? Talán egy kis leleményességgel megoldható lenne, hogy egyenesebben tarthasd magad, például ha valamivel megemeled azt, amin dolgozol.

2013. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Egy üzemben dolgozom, egy hímzőgépen, ami adott, sokat kell hajlongani, a gép sajnos nem állítható, állandóan átfűzni a cérnákat, orsókat, anyagot betenni a gépbe, kiszedni. Nem érzem fizikailag megerőltetőnek, csak hát a hátamnak nem a legjobb. De ha épp nem bambulok bele, akkor igyekszem kihúzni magam, és egyenesen állni amennyire tudok.

2013. jún. 26. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kérni egy állítható magasságú széket, aztán az ilyen cserélésekhez leülsz rá?
2013. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha épp nem akad el a gép akkor tudok csak leülni :(


A gépben egyszerre 36 anyag van bent, és azokat egyszerre kell cserélni, tehát amikor a gép felhímezte a mintát, kiadja a kész terméket, és nekem akkor kell kiszedni, de ezek egymás mellett vannak, tehát pár étert meg kell tennem mikor szedem ki őket egyesével, sajos nem ülőmunka ez a része. Amikor csomagolom el őket akkor tuok leülni.


Csak a gép sokszor megáll, hibát észlel, akkor megint lehajolni, ellenőrizni a cérnát, hogy kifogyott-e az orsó, újat betenni, ez mind hajolással jár.

Próbálom azért kímélni magam, de muszáj, mert szükségem van a pénzre. Ezt most csinálnom kell.


De amiatt parázok, hogy később, ugye nem "maradok" így? Mármint nem árthatok annyira a hátamnak, hogy annak durvább következménye legyen?

1-2 hónapig lesz ez a meló, de hát az is idő.

2013. jún. 26. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem folyamatosan kell sokáig egyetlen görbe testhelyzetben lenned, akkor semmi baja nem lesz a hátadnak. Ez így csak testmozgás, most még azért fáj a hátad, mert nem elég erős hozzá az izomzatod. Meg fogod szokni, és semmi bajod nem lesz. Azt hittem, 8 órán keresztül folyamatosan görnyedned kell. Egyébként az ülőmunka sokkal jobban árt a gerincnek.
2013. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod!
2013. jún. 27. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!