Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért szédülök meg ha hirtelen...

Miért szédülök meg ha hirtelen fellállok?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre,ha 1-2 percig guggolok,és utána hirtelen felállok,annyira megszédülök,hogy meg kell kapaszkodnom a falba pár másodpercre.Mitől lehet?
2009. okt. 13. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert hirtelen a kinyújtott lábaidba folyik a vér, sokkal gyorsabban, mint egyébként szokott.
2009. okt. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják úgy szaknyelven , hogy ortosztatikus hyoptenzió. Az a lényege , hogy ha hirtelen testhelyzetet váltasz akkor nem tudja kellően gyorsan átállítani az idegerendszer az erek állapotát a megváltozott testhelyzethez, ezért rövid időre vérnyomásesés lép fel , ami enyhe agyi keringéscsökkenést okoz és emiatt van a szédülés.
2009. okt. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem , írni , hogy ha ez nagyon gyakran lép fel és korábban nem nagyon volt ilyen akkor azért érdemes elmenni egyszer orvoshoz.
2009. okt. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
82%
Mindenképp menj el orvoshoz mert nekem is volt ilyen. Akár szívprobléma, agyi vérellátási zavar is állhat mögötte, illetve okozhatja valami sugárzás is ami korábban nem volt, pl magasfeszültégű vezeték, meghibásodott monitor (svéd tudósok bizonyították, hogy amalgám tömésből kiválhat a higany monitor sugárzás hatására is). Mivel valószínüleg Magyarországon mész orvoshoz ha mész, ha ezt elmondanád kinevethet, nyugaton ideggyógyászatra küldenének (itthon is ezt javaslom) ahol kérnének egy CT-t nálunk nem fognak mert drága, és plusz javaslom a kardiológiát is.
2009. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Júliusban voltam kardiológiai szűrővizsgálaton (5 fajta vizsg),de nincs semmi gond.

2009. okt. 15. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!