Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A bal oldalon a mellkasomban...

A bal oldalon a mellkasomban és a bal mellemben néha furcsa "fájdalmat" érzek. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem szúró érzés (bár előfordult már az is, de az szerintem másoknál is), és nem is igazán fájdalom, csak egyszerűen valamiféle fura és rossz érzés ilyenkor, leginkább talán a feszülésre hasonlít. Főleg a mellem alatt szokott ez lenni, illetve a szívem környékén is éreztem már ezt, de mostanában a hátam is szokott picit fájni, de az is csak a bal oldalon. A szüleim azt mondták, hogy ez a túlsúly miatt (70 kiló vagyok 20 évesen) van, és attól, hogy rossz a testtartásom, de a melltartó is elnyomhatja. Ti mit gondoltok erről? Ugye nem a szívemmel van valami gond? Már kb. 4 hónapja van ez nálam, de pl. nyáron amikor úszni jártam és kevesebbet ettem, akkor nem éreztem ilyet.
2009. okt. 1. 21:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A szív-érrendszeri eredetű (anginás) fájdalmaknál az a poén, hogy kisugároznak a megfelelő Head-zónába. Vagyis ha a bal oldal és melled fáj (tök mindegy amúgy, hogy mell, felkar, hónalj, könyök, oldal stb.), nagy valószínűséggel a problémád kardiológiai. Ezt megerősítheti a 70 kiló is (fogyókúra, testedzés? 5 hónapig kalóriaszegény diéta, napi másfél óra testedzéssel. Ha hormonális, akkor irány az endokrinológia.), tehát jobb, ha felkeresed a kardiológiát.
2009. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!