Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan növelhetném a kitartáso...

Hogyan növelhetném a kitartásom, akaraterőm?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, sok tanulás, kevés pihenés, habár ez nem ok arra, hogy sokat nassoljak és lustálkodjak. Alapjában véve nincs velem probléma, viszont egyre inkább azt veszem észre, hogy mindig kívánok valami rágcsálnivalót, vagy ha van épp egy tábla csokim nem nyugszom míg ott van. De ha nincs semmi se, képes vagyok venni valami apróságot. Nem is az éhség vezérel, hanem az ízek hiánya. És nem tudom, hogyan győzedelmeskedhetnék efelett, hogyha mindig ez jár az agyamba. Ha mégis sikerül max 1-2 napra, pedig jó volna leállnom eme káros szenvedéllyel. Továbbá a tanulás helyett is mindig hiányzik, hogy megnézzek egy-egy filmet vagy csináljak bármi egyebet, aztán meg zh előtt gyötör a bűntudat, hogy nem tanultam, és olyankor teljes idegben vagyok, hogy bepótoljam a lemaradásom, ami szerencsére hellyel-közzel sikerül is. Valakinek valami jól bevált módszer? Köszi :)

2013. máj. 13. 23:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Tanulás alapvető kézikönyv-et ajánlom neked.

Egyszerűen és érthetően leírja, hogy mi az a 3 probléma, ami tanulás közben előfordulhat, valamint rámutat arra fontos dologra, hogy hogyan működnek a kapott ionformációk az elméleten túl a gyakorlatban is.

2013. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!