Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudnátok segíteni mi lehet a baj?

Tudnátok segíteni mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
mostanában többször érzem hogy a köldököm alatt a hasam picit felpuffad és ha megnyomkodom akkor eléggé fáj . :S de nem mindig, csak 2-3 naponta így előjön. :S lehet egyszerű haspuffadás pl étel miatt vagy valami komoly baj lehet ?:S

2013. máj. 9. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy, akkor lehet valami nőgyógyászati gond is. De legnagyobb valószínűséggel, csak a gázok nem tudnak távozni a beleidből. Figyeld meg, hogy milyen ételeket eszel, mikor ez jelentkezik. Illetve, nem tudom milyen ruhákat hordasz, de egy túl szűk derekú nadrág is okozhatja ezt a tünetet...
2013. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem riogatás, de azért, ha hosszabb időn keresztül fent áll, jobb lenne gasztroenterológusnak megmutatni.

Addig egy kis diéta, méregtelenítés (nem drasztikusan) nem ártana. Bátran ajánlom a csalántea kúrát - este áztass csalántea füvet 1 liter hideg vízbe, reggel szűrd le, reggel, délben, este (elosztva) idd meg.

Emellett probiotikum szedése is indokolt lehet.


Ezt tényleg csak zárójeles megjegyzésként - nemrég cefet hasfájós lettem, hol napokig semmi, aztán 2-3 napig újra, mivel előtte soha nem fájt semmim, ez a 3-4 héten keresztül fellépő fájdalom eléggé megviselt (pszichésen is). Utána olvastam kicsit (pl. itt), többen írták, hogy vírus is okozhatja, amikor is eszembe jutott, hogy a gyermekem valóban csúnyán köhögött akkoriban, amikor ez kezdődött, elesetten bújt hozzám és rendre az arcomba köhögött (még kicsi), én pedig meg is lepődtem, hogy nem kaptam el, azaz, nem köhögtem, nem lettem náthás. Nem, mert tovább szaladt a vírus/baci és a gyomromat kezdte ki. A fent leírtakat alkalmaztam én is, ennek lassan fél éve és azóta sem jött elő. Engem akkoriban nagyon meglepett, hogy a gyerekbetegségek így kiüthetik a felnőtt szervezetet, és hogy így "vándorol" a vírus/baci, azaz, nem ugyanott támad, ahol pl. gyereknél.

2013. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!