Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van? Ez normális?

Miért van? Ez normális?

Figyelt kérdés

Gondolom, azért ez eléggé általános probléma, de mégsem tudom, hogy miért van és kíváncsi lennék rá.

Szóval például délután 3-kor lefekszik egy kis szunyára, mondjuk hatkor felkelek és fáradtabb állapotban, mielőtt lefeküdtem.

Miért nem kipihenten ébredtem és miért fáradtabban?

Ennek nem pont hogy fordítva ellene lennie?



2013. ápr. 29. 18:33
 1/3 Miklós G. ***** válasza:
100%

A pihenési idő senkinél sem egységes. Nem tudni, hogy Kinek, mikor éppen milyen sejt szinten a kimerültségi szintje. Ez mindig változó. Egyébként nagymértékben függ attól, hogy előtte étkezett e az illető, milyen az alvás illetve a környezet minősége, valamint attól is, hogy az alvás mely fázisait sikerül elérnie. Egy felületes alvás, az minden esetben elégtelen, még 10 óra időtartam alatt is. Ez az alvás 4 fázisával is magyarázható. Ha mondjuk nem éred el a mély alvás fázisait (3-4) fáradtan fogsz ébredni, egy teljes alvási ciklus megzavarása (mondjuk ébredéssel) sajnos ezt eredményezi.


Üdv!

2013. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
7-8 óra alvás alatt pihened ki magad, nem 3 óra alatt... én is így vok ezzel, azért nem szeretek lefeküdni du ha elálmosodok, akk inkább sétálok v ablakot nyitok v vmi, de csak rosszabb 1-2-3 óra alvás után felkelni és akk éjszaka meg nem tudok aludni vagy kb éjfélig tvzek...
2013. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!