Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szívprobléma tünete lehet a...

A szívprobléma tünete lehet a szorongás és halálfélelem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam most, hogy ezek is a tünetek közé tartoznak, de ezek nem inkább pánikra utalnak,nem inkább lelki eredetűek?
2013. márc. 21. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
igen,lehet ez is a sok egyébb mellett tünet
2013. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A pánik okozta szorongás, halálfálelem percek alatt elmúlik. Sokszor előbb, mint ahogy az orvos kiér. A valódi, az hosszabb....Egyébként ez az első teendő, hogy ezt tisztázzák, mielőtt szívkezelést kapna a beteg, feleslegesen, meg rohangálnának vele az intenzívre
2013. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
pontosan milyen szívproblémára gondolsz kérdező?
2013. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Figyelj, én olyanra gondolok, hogy pl. szorongok amiatt, hogy valami szívbetegségem van, és félek hogy rám jön a rosszullét hirtelen, elájulok, vagy meghalok, stb. Ha már fáj valahol, vagy beleszúr, belenyilal, akkor már rosszra gondolok, vagy olvasom a tüneteket, és úgy érzem,mintha ezek jellemzőek volnának rám. Mintha pánikolnék, hogy jaj nehogy rosszul legyek, néha elmúlik, néha visszatér, van amikor pillanatról, pillanatra változik.
2013. márc. 21. 14:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: én csak azt olvastam egy cikkben, hogy minden szívprobléma jellemző tünete a szorongás, és halálfélelem, és én ezen azért csodálkoztam, mert azt hittem idáig, hogy ezek agyban dőlnek el, vagyis ezek inkább depresszív, vagy hipochonder tünetek.
2013. márc. 21. 14:35
 6/10 Lantos Szilvia ***** válasza:
Hipochondriás depresszió... üdv sorstársam. Nekem nemcsak szívpanaszok, hanem folyamatosan vizsgálgatom magamat, néha ötször akkorának látok például egy szemölcsöt, anyajegyet magamon, ilyenkor elönt a víz... irány a dokik, persze soha semmi. Pszichológust keress fel, mert nem vicc így élni.
2013. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

értem.amúgy mostanában én is félek nagyon attól h valami baja van,mert sokszor bedobog meg szívdobogás érzésem van.De amúgy én régen pánikbeteg voltam,és most ez miatt megint vannak rosszul léteim.Én csak reménykedek,hogy a szorongástól van,de ha biztos lennék benne hogy csak attól van akkor nem is lenne...szóval én meg tudlak érteni.

De hol olvastad amúgy ezt?Mert én is azt hittem hogy inkább pszichésen vannak.Meg a szívrohamnál vagy anginánál pl...de hogy másmilyen szívproblémánál van e azt még nem hallottam.

2013. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem a vércukoresésből alakulhatott ki ez a pánikfélelem, mert régebben ritkábban, mostanában pedig gyakrabban érzem azt, hogy leesik a vércukrom. De már nem is vagyok benne biztos, hogy mindig vércukoresés van a háttérben, mert valamikor nem is vagyok éhes, mégis jönnek a tünetek. Szerintem belém ivódott ez a dolog, és már félek előre. Reggel eszem, de ha itt a 10 óra már félek előre, hogy még nem ettem, és akkor úgy érzem szédülök, reszketek, stb. Volt már elég durva is 1-2x, amikor elöntött a forróság, reszkettem, mint a kocsonya, lehet, hogy leesett a vércukrom, de szerintem be is pánikolhattam. És most az a legújabb, hogy nem-e valami szívproblémám van, már minden kis nyilalásra azt gondolom baj van a szívemmel, szapora a szívem néha, de szerintem ez csak a szorongástól van, félelem van bennem ilyenkor. Hát remélem, hogy tényleg nem a szívem lesz a ludas. Egyébként én is, ha elmennék vizsgálatokra, és kiderülne semmi baja a szívemnek, tuti elmúlna. Így volt egy éve keb., akkor meg a vastagbél, meg mindenféle ráktól féltem, olvastam a tüneteket, voltam egy pár vizsgálaton, negatív lett, és utána szépen fokozatosan meg is szűntek ezzel kapcsolatban a szorongások, meg a halálfélelem is. Itt olvastam ezt: [link]

meg itt is: [link]

2013. márc. 21. 18:34
 9/10 anonim ***** válasza:

elolvastam,hát nem tudom.Ahogy olvastam rögtön éreztem hogy parázok. Nem tudom te ezzel hogy vagy.Szóval hogy ha olvasol ilyeneket nem erősödik benned a szorongás megjobban magadra figyelsz?

Amúgy nekem december közepe óta vannak ilyen tüneteim,minden nap,mint iszonyatos fáradtság,kimerültség,szívbedobogás,meg légszomj,szédülés..

de azóta voltam terheléses ekg -n is és semmit nem mutatott ki,de azóta is van..szóval eléggé szorongok ez miatt,És amúgy lehet hogy tényleg ez MINDEN pszichés amit érzünk.Eléggé hihetetlen.

azt írtad hogy te is szédülsz,és még mit érzel?Egész nap szorongasz vagy csak úgy rád jön néha?

2013. márc. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De én is így vagyok egyébként, hogy ha olvasok ilyenekről, akkor még jobban beparázom. Ilyen tüneteim vannak, hogy reszketés, elönt a melegség, erős szívdobogás, halálfélelem ilyenkor. Figyelj, írj nekem priviben, és szerintem ott folytassuk.
2013. márc. 22. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!