Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valakinek magas vérnyomása...

Valakinek magas vérnyomása szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
A terhesség alatt is szedtem dopegytet,most is ,de úgy érzem nem sokat ér...sokszor szédülök,néha az ájulás környékez egy-egy pillanatra,máskor a fejem akar szétesni hol a tarkómnál fáj,hol máshol....nagyon elegem van már ebből,nem tudom mit tehetnék,,gondolom közrejátszik a fáradtság is a picimet 2-szer 3-szor felkelek éjszaka megetetni.Valami alternatív,esetleg homeós gyógymód amit lehet szoptatás alatt alkalmazni?
2009. szept. 15. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Méred rendszeresen a vérnyomásod? Mert én meg azt hittem, hogy ilyenkor leesik a vérnyomás. :)

Felfrissítésre:

-kis citromot a vízbe, zöld tea. Nem minden gyógyteát és illóolajat lehet terhesség, szoptatás alatt. Pl ginszeng, gyömbér, ill rozmaring nem lehet.

-Figyelj hogy elég folyadékot igyál! Vizet, szoptatós teát.

-ha teheted sok séta a friss levegőn, gyakran nyisd ki az ablakot.

-ha időd van, mozgás is jót tesz.

Én gyakran iszok cukorral édesítve (bár korábban nem szerettem), vagy kis édesség, napi egy kávé, mert úgy érzem, ezek segítenek kicsit helyerrázódni. Ha a vércukorszint leesik, elképzelhető, hogy emiatt segít kis édesség.

Próbáld meg a pihenést megoldani, ezt semmi sem helyettesíti szerintem. Ill. relaxáció, de erre is idő kell. Mi úgy oldottuk meg, ahogy amikor apa nem dolgozik, szopi és én tovább alszom, apa van vele, így 2-3 órát tudok egyben aludni. És mivel apa nappal is hamar elalszik, akkor meg csak én vagyok a kislányunkkal. Bár várom már az éjszakát, amikor csak egyszer kell felkelnem (nem is tudom, át tudnék-e aludni egy éjszakát felkelés nélkül nyugodtan), ez elég jól működik már 1 éve.

2009. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ismerek összefüggést a vérnyomás/szoptatás között, de lehet, hogy én nem vagyok jól informált?

A hasonló tüneteket alacsony vérnyomásomnak tudtam be, mivel nekem meg korábban alacsony volt.

Javaslom, hogy kérdezd meg a háziorvosodat, talán természetes módokat is ismer, a homeopatia.info.hu-n homeos szereket nézhetsz.

Csak a legjobbakat!

Az előző voltam

2009. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!