Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet? Pár éve...

Mi bajom lehet? Pár éve kezdődött. Elalváskor a keze/karom mindig összerándult és a párom megijedt hogy mi a bajom Ez pár év alatt odáig fajult hogy elalváskor már akkorákat rándul a kezem/karom hogy én magam is felébredek/felijedek!

Figyelt kérdés
Nagyon rossz mert kell min.1 óra mire elalszom mert mindig "elalszom-rándulok-felébredek". Az alvással nincs problémám napi 5-8 órát alszom
2009. szept. 13. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszer a viasat3-on volt egy műsor aminben olyan embereket mutattak akiknek a keze "magától" mozog. Tehán, hogy a személy nem tudja ezt a mozgást befolyásolni. Lehetséges, hogy veled is ez a helyzet.
2009. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaj ne hozd rám a frászt!!

Egyébként csak szembehunyás és az elalvás közti időben jelentkezik!

2009. szept. 13. 16:08
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

szija!

ettől nem kell megijedni!!

nekem is pont ez a "problémám"

ez nem más, mint az izmok indirekt mozgása, amit te nem tudsz koordinálni.

én már hozzászoktam és észrevettem ,hogy leginkább akkor rándulok nagyokat, ha valamilyen problémám van, pl ideges vagyok valamitől, valami aggaszt.

nálad nem áll fent ez a helyzet valamitől??

2009. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar akkor menjél el egy neurologushoz ők foglalkoznak ilyen problémákkal.
2009. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem is szokott ilyen lenni, azt mondták, ha valaki nagyon hirtelen jut a mély alvás fázisba, mert túl fáradt, vagy jól esik neki az elalvás, attól van.
2009. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


olvasd el, érdekes és hazsnos

2009. szept. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak hihetetlenül köszönöm az infot!!! Teljesen megnyugodtam!!
2009. szept. 14. 12:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért én mégis ajánlanmám a neurológust, mert epilepsziás vagyok, és gyakran ez az előjele a reggeli grand malomnak (nagy roham). Mégiscsak jobb megnyugodni, hogy neked nem ettől van.

Mellesleg szép meg jó, ez a nat.geós cikk, csakhogy azt nem veszi bele, hogy ez egy petit mal (kis roham). Persze mindenkinek vannak élete folyamán kis rohamai, de van aki hajlamos rá (és a petit malokra való hajlamosság), azt jelenti, hogy hajlamos az epilepsziára is.

Én tényleg nem ijesztgetésnek szántam, de benne vagyok a témában, és sokkal kevesebben ismerik az epilepsziát, mint betegséget, mint azt ti tájékozott emberek gondolnátok.

2009. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A cikkből idézve:

"Az izmok az alvást megelőző percekben fokozatosan ellazulnak, míg egyszer csak annyira lazák lesznek, hogy az agy úgy értelmezi, hogy a test zuhan. Ezért következik be a hirtelen izomfeszítés, mintegy a becsapódás erejét felfogni. Ezt az elméletet támasztja alá az is, hogy az elalvás kezdetén sokan álmodnak (hallucinálnak) zuhanással kapcsolatos élményt."


ezt én is tapasztalom,sőt itt volt erről egy kérdés is.

Arra ébredek elalvásnál hogy összerándulok,de nagyon mert olyan érzésem van mintha zuhannék.

2009. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Velem hasonló akkor szokott lenni ha órán alszok, olyan érzés mintha belémbaszna a villám:D én is rándulok 1et de szerintem ez normális
2009. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!