Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Te egy nap átlagban hány...

Te egy nap átlagban hány liter folyadékot iszol meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm,aki ir!

2013. febr. 23. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Kb. 3, nyáron 4, de azért ennyi, mert nyáron még várandós voltam, most meg szoptatok.


"Normál" esetben -1 liter, tehát nyáron kb. 3, télen kb. 2 liter.


Ha ennél kevesebbet innék, megfájdulna a fejem.

2013. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ennek javarésze sima csapvíz (nálunk jó minőségű).
2013. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-1,5l-ert. Nagyon keveset iszok, sokszor el is felejtem. Leves és kávét is beleszámítottam.
2013. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Másfél-2 liter. De azt sem azért, mert szomjas vagyok, hanem mert muszáj. Egyébként nagyon minimális a folyadékigényem. De a folyadék kell, így iszok.:)
2013. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
1-1,5 liter szénsavmentes ásványvíz és/vagy tea. Én is inkább muszájból iszom. Azt tanultam annó, hogy 8 pohár (2 dl-es) a napi megfelelő mennyiség egy teljesen átlagos életet élőnek.
2013. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én olyam három litert,de visszaveszek egy másfél literre,mert nonsztop pisálok!:)
2013. febr. 23. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktam nézni, de ha azt teszem, akkor úgy másfél litert. Ha nyáron kint vagyok a napon vagy sokat mozgok, akkor többet. Annyit iszom, amennyit kívánok, kivétel a kánikulában motorozás, akkor nagyon vigyázok a hidratáltságra. De akkor is inkább sokszor iszom, nem pedig sokat.

Egyébként tökmindegy, hogy itthon ülök télen vagy teljesítménytúrázom tavasszal, nem nagyon iszom más mennyiséget, maximum gyakrabban kicsit.


Legalábbis így volt eddig. Amióta életmódot változtattam (most épp elhagytam a kenyeret és hasonlókat) s edzek is picit, bőven két liter fölé mentem és folyton szomjas vagyok.

2013. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2- 2.5 l / nap ha kirándulok 3 l igazad van kérdezö ha sok folyadékot iszom wc re kell menni föleg a libegetös teától. Vizet meg nemiszom csak kávé ba de már oda is van tejet teszek viz helyet D D Viz fürdésre mosásra másra nemkell nekem
2013. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3,5.
2013. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor hogy.Van, amikor 1-et, de van olyan, hogy hazajöcök a suliból és felhozok a szobámba egy 1,5 L-es ásványvizet és 1 órára rá üres, így még hozok fel egyet, de az általában nem szokott elfogyni, így naponta olyan 3L-t is akár.
2013. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!