Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért irtózom más emberek...

Miért irtózom más emberek érintésétől? Milyen pszichés ok lehet a háttérben?

Figyelt kérdés
Megtűröm a családomtól, hogy megöleljenek, mert ez a szokás. Páromtól pedig természetes :) De ha barátról van szó, vagy ismerősről, kerülöm a közeli kontaktust. Akár puszi, ölelés, bármi. Milyen pszichés oka lehet?
2013. febr. 1. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Paranoia.
2013. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most kerülöd,vagy egyenesen irtózol tőle?A családtól pedig hogyhogy eltűröd?Szerintem pszichés bajod nem feltétlen van,mert lehet az ember szimplán csak olyan természet,hogy nem szereti az érzéseket(boldogság,viszontlátás öröme) ilyen módon kifejezni.De ha már egyenesen irtózol tőle,akkor ott lehet valami.Nem rétek hozzád régen úgy,ahogy te nem akartad?Nem volt valamikor ilyen kellemetlen élményed?Érzéseidet könnyen kimutatod?
2013. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem félek az emberektől. Csak vannak, de engem hagyjanak békén. Habár ezen dolgozom, hogy tudjak barákozni.
2013. febr. 1. 21:28
 4/11 A kérdező kommentje:

Pár éve lélekdokinál voltam, ő rengeteget segített. Most már tudom, hogy ha mást megölelek (pl.: családtag), ezzel kifejezem a szeretetemet.

Lehet, hogy az a baj, hogy gyermekkoromban nem kaptam sok ölelést? Szinte csak ünnepekkor kaptam.

2013. febr. 1. 21:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igen,hogy egyszerűen nem ehhez vagy hozzászokva.De ezen lehet változtatni,tudod "kutyaharapást szőrével".Jó,nem azt mondom hogy mostantól minden szembejövőnek ugorj a nyakába,de m

inél többet gyakorlod az ölelést,annál könnyebben fog menni és egy idő után már természetes is lesz

2013. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igyekszem.
2013. febr. 1. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet asperger szindrómád van? Ha úgy kell elmagyarázni hogy az öleléssel a szeretetünket fejezzük ki...


Aztán nincs olyan a családban aki megmondja mikor mit csinálj, mit gondolj, aki nem tiszteli a határaidat?


Persze az is lehet hogy nem szoktál hozzá. Kutyáknál is az van először nem érti mi van, ha nem gyerekkorától kezdve simogatták és egyszercsak elkezdik. Aztán rájön, hogy az tök jó dolog. :)

2013. febr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Arra a szindrómára én is gondoltam. A páromtól esik jól az ölelés, senki mástól. Nem vagyok az az ölelgető,puszilkodós. Sokszor nehéz kommunikálnom az emberekkel, nem tudok közvetlen lenni.
2013. febr. 16. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan nem találod a szavakat, metakommunikációkat fajta? De te tisztán tudod, hogy mit szeretnél átadni, és azt is tudod hogy a másik ezt megérthetné?
2013. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pl.: nem tudok kezelni olyan helyzetet, amikor sír valaki. Ösztönösnek kellene lennie az ölelésnek?

Meg hogy szavakkal fejezzük ki az érzelmeinket? Pl.: mondani valakinek, hogy szeretem, vagy hiányzik...stb

2013. febr. 17. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!