Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Arcüreggyulladásra milyen...

Arcüreggyulladásra milyen antibiotikumot kaptál és hány nap múlva szünt meg az arc fájdalom?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Cifran / 500 mg-os/ / véres-gennyes darabos orrváladék, után volt arcüreg röntgen és az mutatta ki/, 3 nap múlva volt jobb. Plusz én otthon 3-4x infralámpáztam az arcom, előtte orrcsepp, napközben Bioparox orrsprayt használtam.

3. nap reggelén Sterimárral befújtam az orrom, ettől én mindig tüsszögök és ez kihozta az összes váladékot az arcüregemből.Magam is meglepődtem, hogy mi fér el egy 20 forintosnyi üregben :) Innentől kezdve volt igazándiból jobb.

2013. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Krónikus arcüreggyulladásra a legjobb a Bioparox. Helyileg ható antibiotikum. Ha a nátha alatt elkezdtem nem alakult ki arcüreggyuszi, egyébként minden nátha után kínlódtam vele.
2013. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Targoncás válasza:

Én szívesebben ezt ajánlanám

Édesgyökér: Az édesgyökér az egyik leggyakrabban használt gyógynövény. Az arcüreggyulladás kezeléséhez a gyökerét használjuk fel. Csökkenti a gyulladást, erősíti az immunrendszert, és így segít leküzdeni a betegséget. Mivel az édesgyökér erős köptető, elvékonyítja az orrüregben lévő köpet rétegét elősegítve a könnyebb orrfújást. Legyünk óvatosak, amikor ezt a gyógymódot alkalmazzuk, mert léteznek olyan édesgyökérből készült kapszulák, melyeket gyomorfekély kezelésére készítettek.

Eukaliptusz: Erős antiszeptikus hatásának köszönhetően arcüreggyulladás kezelésére is alkalmazzák. Igyunk eukaliptusz teát vagy lélegezzük be a gőzét. Ehhez főzzük meg az eukaliptusz leveleit és lélegezzük be a felszabaduló gőzt. Ez segít kitisztítani az orrjáratokat, és megszüntetni a szinuszitiszt.

Mustármag: Vegyünk egy teáskanálnyi mustármagport, adjuk hozzá vízhez és addig főzzük, amíg a víz mennyisége a felére csökken. Hagyjuk kihűlni, majd csepegtessünk 1-2 cseppet az orrlyukba. Ezen módszer segítségével kitisztulnak az orrjáratok.

Gyömbér: A gyömbért főként fejfájás és orrproblémák kezelésére használják, mivel gyulladás-, illetve fájdalomcsökkentő hatása van. Daráljunk le egy kevés nyers gyömbért, és vegyünk be napi 1-2 teáskanálnyit belőle egészen addig, amíg meg nem gyógyulunk. A gyömbértea akár rendszeresen is fogyasztható.

2013. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!