Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez aranyér? Milyen egyéb...

Ez aranyér? Milyen egyéb lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Néha fáj,mar székeléskor, és viszket-belehúz néha a végbélnyílásom környékén. Abszolut viselhető módon. Külsőleg minden rendben, vérzés sem tapasztalható (egyetlen 1X volt régesrégen mikor egyszer nagyon szilárd volt a székletem, pár csepp a papíron- bár akkor eléggé megijedtem, de valószínűleg csak a szilárd széklet okozott akkor valami fizikai sérülést, mert vérzés azóta sem volt)

Mi lehet ez?

Hozzáteszem, csak 19 éves vagyok, elég fura lenne ebben a korban ilyen probléma, nem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 18. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem aranyér...ha az lenne ülni sem tudnál... itt az ok véleményem szerint az hogy ahogy írtad kemény a székleted és kisebesítette a végbeledet (ez csak az én véleményem persze nem vagyok orvos )
2013. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erőltetett székleléstől sérülhet a bőr. De ugyanígy ha sokat ülsz, akkor is megtapasztalhatod ezeket. A véres papír is normális ilyenkor. Esetleg túlsúlyos vagy? A viszketés tisztálkodási problémákat is felvet. Bár nem azt mondom, hogy nem 'törlöd' ki hanem, hogy talán nem megfelelően.. Lehet, hogy valami nedvesített kendővel is megpróbálhatnád a wczés után áttörölni.. Vagy egy gyors zuhannyal, már ha van rá lehetőség..
2013. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az aranyér nem korfüggő. Nemhogy 19 évesen, de még gyerekkorban is előfordulhat.
2013. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem irány az orvos, ha aranyér, akkor kezeld vmi kenőccsel, nekem pl a HemoClin gél vált be, az akkor is jó, ha csak megsérül a fal, megelőzésre is alkalmas.
2013. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!