Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aranyér? Vagy más?

Aranyér? Vagy más?

Figyelt kérdés
sziasztok! elmentem az orvoshoz elmondtam a tüneteim (1-2x székrekedés, véres széklet, reggelente nem megy a wczés. mintha a záróizmaim túl szorosak lennének reggelente. suliban pedig már annyira rám jön és 1 csomót kell szellentenem. próbálom visszatartani de még is kijön valamilyen módon. a közérzetemet meg már nagyon zavarja. na most ő felírt nekem sperti végbélkúpot és venoruton gél-t 1.-2. napban remekül használt a kúp, de most(1 héttel később) olyan mintha nem használna semmit. most ez tényleg belső aranyér lehet? vagy esetleg polip? ha aranyér akkor meg kell várni amíg elmúlik és akkor rendbe jövök? nektek meddig tartott mire rendbe jöttetek? válaszokat előre is köszi! :)
2013. jan. 16. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez lehet belső aranyér, polip, vagy végbélrepedés is. Nekem is volt kb 1 évig változóan véres széklet, meg székrekedés, gondoltam elmegyek kivizsgáltatni.

Elmentem tükrözésre, ott pedig kiderült, hogy a vastagbél másik végén van probléma, pontosabban gyulladás a vékony és vastagbél találkozásánál. Ezt úgy hívják, hogy Crohn-betegség és az emésztőrendszer egészén alakíthat ki tüneteket, a végbélrepedés pl egy tünet.

Ha félsz a tükrözéstől, akkor azt mondom, hogy ne félj nem olyan rossz. A legkellemetlenebb emlék, hogy meg kell inni a sós hashajtót :)


Olvasgasd át, és ha egyeznek a tünetek (hajhullás, bőrszárazság, ízületi fájdalom), mindenképp menj el vizsgálatra.

[link]


Ha pedig polip, akkor a vizsgálat alatt le is veszik.


És pozitívum, hogy mióta megvolt a tükrözés, jobb az emésztésem és nem volt vérzéses tünet! :)

2013. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) hétfőn megyek tükrözésre. nem mondanám, hogy paráznék igaz még sosem turkáltak a seggemben de nem parázok. köszi még1x :)
2013. jan. 16. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!