Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kiakaszt a szerelmem viselkedé...

Kiakaszt a szerelmem viselkedése. Mit tegyek hogy jobban érezze magát?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném hogy én 24 éves vagyok ő pedig 21 éves srác. Kb 4 hónapja jöttünk össze egy discoban, szerelem első látásra, nagyon jó testalkatú, kedves, megnyerő, szenvedélyes és nagyon érzékeny volt már akkor is ami különösen megfogott benne. Disco után moziztunk, sétálgattunk stb.. Sikerült összejönnöm vele minden nap együtt voltunk órákig, chateltünk stb.. Eszméletlen boldog voltam, úgy éreztem megtaláltam életem párját. Aztán úgy 1,5 hónap múlva kezdődteka problémák, tudtam hogy van figyelemzavara és hiperaktivitása mert mondta is még az elején de nem számítottam volna arra hogy ilyen súlyos. Amikor már minden rendben volt, érezte hogy imádom és szerelmes vagyok hirtelen elkezdett csesztetni, kritizálni, folyamatosan azt mondta hogy talál nálam jobbat stb.. Egyszerűen arra fogtam hogy rossz időszaka van.. Amikor megbeszélte haverjaival hogy mennek discoba, kérdeztem hogy menjek e , erre azt mondta hogy ne inkább pihenjek stb.. Aztán éjfélkor felhívott hogy menjek mert nagyon egyedül érzi magát. Már aludtam és letettem de aztán még 5x felhívott. Naponta 10x hívogat jelentéktelenségek miatt, mindig azt mondja hogy imád és szeret, viszont később meg elkezd kritizálni, beszólogatni, és amikor megsértődök akkor pedig jön folyamatosan bocsánatot kérni. Az utóbbi időkben erről szóla a kapcsolatunk hogy megbánt, megharagszok és jön bocsánatot kérni. A másik része a dolognak hogy folyamatosan szétszórt, ideges, feszült, kapkod, minden honnan elkésik, folyamatosan uantkozik és olyankor csesztet, munkahelyén folyamatos konfliktusai vannak és nem csodálkoznék ha kirúgnák hamarosan.. Sajnos nem ismeri a mértéket alkoholból is gyógyszerre iszik stb.. Tudom hogy rengeteg problémája van és a betegségére írom a hibáit. Gyógyszereket is szed de elég rendszertelenül Szerelmes vagyok, viszont egyre kevésbé tudom elviselni azt hogy a szemem láttára teszi tönkre magát..


Szabaduljak meg tőle? Vagy mit tennétek?



2012. dec. 23. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod pokollá tenni az életed, szakíts vele.
2012. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, itt a vége. Pont.
2012. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nem figyelemzavar vagy hiperaktivitás. Ez a fiú minden, csak nem az, akit a bevezetőben leírtál, te meg abba vagy szerelmes. Adj ultimátumot, ha rendesen szedi a gyógyszereit és normálisan tud viselkedni, akkor lehet még belőletek valami, ha neki ez annyira nem fontos, hogy megtegye, akkor kalap-kabát.

Szerintem borderline, de minimum bipoláris, pszichiáterre lenne szüksége. Addig lépj, amíg nem túl komoly a dolog, ha valóban ilyen betegsége van, akkor ön- és közveszélyes lehet.

2012. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

viszont tudom hogy nagyon érzékeny, iszonyatosan szeretetreméltó ember és hogy vágyik a szeretetre, hogy teljesen elfogadjam. De amikor látom hogy teljesen ideges, kötözködő, arogáns, beképzelt, ingerült olyankor átveszem a hangulatát és hirtelen elfelejtem hogy csak a betegsége miatt viselkedik úgy, nem szándékosan, csak kivan fáradva... Szinte biztos hogy előbb-utóbb tönkre menne ha nem lennék mellette. Családját látni se bírja, rokonaival enm tartja a kapcsolatot, baráti társasága teljesen instabil és kb fél évente cserélgeti.. Munkahelyi konfliktusai stb.. Viszont nagyon szeretem őt, és segíteni szeretnék neki

A másik dolog meg hogy tök izgalmas az életem általa, és amikor vele vagyok szinte minden gondomat elfelejtem, mindig felvidít, megnevettet, és nem mellesleg szexben se rossz..:Đ

2012. dec. 23. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd ott, amíg még nem késő. 4 hónap az szinte semmi, még könnyen ki lehet ebből lépni. Ha ő maga nem akar meggyógyulni (ha gyógyszerre iszik, akkor nem úgy tűnik, mintha meg akarna), akkor te sem fogsz tudni segíteni neki, csak saját magadat is tönkreteszed. Én egyébként ismertem olyan srácot, aki a pszichés problémáira próbálta kenni azt, hogy egy tapló paraszt ember. Gondolkozz el azon, hogy a párod tényleg a betegsége miatt olyan amilyen, vagy csak te akarod ezt hinni a szerelem miatt.
2012. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
civa ezt kifejtenéd mert nem értem melyik bevezetőt mondod.. Ya és már csak emgtudom állapítani hogy közveszélyes e, mert nagyon nem az, nem tudom honnan szürted le ezta véleményed, és h*lye dolognak tartom hogy te 10 mondatból úgy h. nem is ismered már diagnosztizálod
2012. dec. 23. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:

A reakciódból ítélve te már régen döntöttél, úgyhogy nem is értem mireföl írtad ki a kérdést.

4 hónap után még lehet, hogy csak szóban piszkál, majd pár év után, amikor elcsattan az első pofon, akkor emlékezz vissza civa szavaira. Egyébként meg látom, hogy teljesen mindegy mi mit mondunk, te véded a párodat. Sajnos ennyire naiv és vak a szerelem, de hidd el, ha mellette maradsz nehéz életed lesz. Nyilván te dolgod, én BIZTOSAN nem maradnék ebben a kapcsolatban.

2012. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló a számból vette ki a szavakat...
2012. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg eldönteni magadban, hogy mit is akarsz. Egy biztos: hosszú távon nem fog menni a kapcsolat.

Bár ha a jó szex kompenzálja az állandó stresszhelyzetet, megaláztatást...

2012. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nagyon jó testalkatú, kedves, megnyerő, szenvedélyes és nagyon érzékeny volt már akkor is ami különösen megfogott benne"

"elkezdett csesztetni, kritizálni, folyamatosan azt mondta hogy talál nálam jobbat stb"

"mindig azt mondja hogy imád és szeret, viszont később meg elkezd kritizálni, beszólogatni"

" folyamatosan szétszórt, ideges, feszült, kapkod, minden honnan elkésik, folyamatosan uantkozik és olyankor csesztet, munkahelyén folyamatos konfliktusai vannak"

Ez nem egy kiegyensúlyozott jellemre vall. Mert hol ilyen, hol olyan.

Annyit fűznék még hozzá, hogy figyelmesen olvasd el az utolsó két mondatom, értelmezd, és ha lecsapódott a tartalma, akkor rendben, elfogadom, hogy habzik a szád arra, amit írtam.

"ha valóban ilyen betegsége van, akkor ön- és közveszélyes lehet.", ezt írtam.

Nem támadni akartam, csak te húztad fel magad rajta. Tisztában kell lenned azzal, hogy a szerelmes ember mindig meg akarja menteni a másikat, meg azzal is, hogy van, amikor ez édeskevés, sőt, magával rántja a másikat is. Megint nem bántásból, de a jelek szerint te nem tudod meggyógyítani. És nem arról beszélek, hogy szeret vagy nem, vagy te szereted-e vagy nem. A szerelem soha nem lehet objektív, ezért, ha nyilvánvaló jelek vannak/lennének, nem veszed/vennéd észre.

Járj utána a viselkedése jeleinek, anélkül, hogy tudnia kellene róla. Vagy segíteni fog neked, vagy nagyon meg fogsz döbbenni a hasonlóan kezdődő kapcsolatokon, hogy mivel végződtek.

Még valami, kérdést írtál ki, tanácsot, választ kértél, ha már így tettél, tessék azt is elviselni, ami nem tetszik, nem egyezik a tiéddel. De senki nem fogja azt írni, bújjatok össze és majd a szerelem átsegít, mert ez nem az a téma.

2012. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!