Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szív rendellenességeket...

A szív rendellenességeket kimutatja az EKG?

Figyelt kérdés
Nagyon pesszimista vagyok sajnos, midnig egyből csak a leg rosszabra tudok gondolni. Nyár végefele volt egymást követő 2 napont elég sok szivritmuszavarom, vagyis midnig jött egy plussz ütés a többi közé, ezen nagyon megijedtem, háziorvos csinált egy EKG t, meghallgatta a szívem, aztmondta teljesen rendben van minden. Mai napokban is néha jelentkezik a plussz ütés, ilyenkor teljesen bestresszelek, és idegeskedem rajta, gondolom ez is közrejátszik hogy jön a többi, hisz elvileg a stressz és az idegesség is egy kiváltó ok. Máshél hónapja volt egy komoly műtétem, egy daganatot távolítottak el, itt műtét közbe, és után is folyamatosan rá voltam kötve a monitorra. Ha bármi problémája lenne a szívemnek, ott is észrevették volna? Tényleg csak az idegeskedés miatt van ez? Egész nap ezen stresszelek, de van, hogy csak napi 1-2 plussz ütés van ennek ellenére. a pulzusom az izgaol miatt elég magas, 80-90 körül van, pedig egész alacsony szokott lenni amugy. a vérnyomásom rendben van. 17/F

#szivfájdalom #szívritmus zavar EKG
2012. nov. 29. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A túlzott aggodalmaskodás ellen nagyon jó a fokozott elfoglaltság. Bízzál az orvosodban. És a monitor is kimutatta volna, ha baj van.
2012. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Extrasystole lehet ez a nagy ütés, gondolom az egész mellkasodba vagy szinte a torkodba érzed, lehet hogy még köhögnöd is kell ilyenkor vagy krákogni , akaratlanul is.

Akár percenként 3-4 ilyen ütés is lehet, ami még elfogadható, állva csökkenni szokott a számuk.

A stressz, a feszültség kiváltja. Sokszor napközben nem is érzi az ember, csak mikor lefekszik, épp megpihennne. Igazad van,minél inkább idegeskedsz annál inkább jelentkezik.

Valahogy ezen a pesszimistaságon kellene változtatni, akár pszichológus segítségével, ha egyedül nem megy.

2012. nov. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!