Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbeteg vagyok?

Pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Már régebben is észrevettem magamon hogy sokszor szorongok, túlkomplikálok mindent és agyon aggodalmaskodom magam. Gyermek korom óta nagyon félek a betegségektől/orvosoktól, de eddig azt hittem ez normális félelem, de mára már sokkal rosszabb lett a helyzet. Úgy érzem pánikbeteg lettem. Nem olyan rég be kellett mennem a kórházba, vakbél gyanú miatt. Egy éjszakát bent tartottak másnap hazaengedtek. Azóta folyamatosan rettegek, halálfélelmem van. Levegő után kapkodom, szúr a mellkasom néha még homályosan is látok. Folyton az jár a fejemben hogy valami baj van velem, valami történni fog. Nagyon félek, kérem akinek van hasonló tapasztalata segítsetek, hogyan tudnám leküzdeni ? :(

21/L



2012. nov. 28. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, mikor elfogadtam,a nagyanyám régi bölcsességét:"Ha jön a baz.meg, bújhatsz a kutya likába is, úgyis utolér".

Gondolj a valóban súlyos betegekre,például rákosokra, mennyi bátorsággal küzdenek a betegséggel, te meg egészségen a semmitől pánikolsz?

Persze hogy történhet veled valami, de azon kívül, hogy józanul élsz és vigyázol magadra, mást ez ellen nem tehetsz.Ha folyton ezen fogsz rugózni, csak megnöveled az esélyeid a bajra, mert kikezdi a stressz a szervezeted.

2012. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én évek óta pánik beteg vagyok, de azt mondanám, hogy a tüneteid nem csak a pánikra hajaznak hanem alapból valami idegi-lelki problémára.


Én mindenképp javaslom neked, hogy menj el az orvoshoz akkor is ha nehezedre esik mert ez magától nem oldódik meg! Ez kezelés híján csak rosszabb lesz és nem kell megvárni a végkifejletet.


Amikor nálam kitört ez az egész én elvesztettem az egyensúly érzékemet, olyan volt, mintha hintaszékbe ültem volna, lezsibbadt a tarkóm olyan érzésem volt, mintha valaki belemarkolt volna a hajamba és lehúzott volna. Az instabilitás miatt. Furcsa félelem és hatalmas fizikai fáradságot és legyengülést éreztem hányingerrel megspékelve. Remegtem, mint a kocsonya. Alig kaptam levegőt. Rettenetes volt.


Szóval ne vedd félvállról. Magadon is sokat segítesz azzal, ha nem veszel mindent a lelkedre, hidd el a dolgok nagy része nem is olyan fontos, mint amilyennek látszik. Szemléletváltás kell, némi önszuggesztió és fontos a humorérzék megtartása. Anélkül én már rég a temetőben lennék. Akár milyen nehéz és morbid mindig tudni kell nevetni magadon és leegyszerűsíteni a dolgokat. Nem kell komplikálni. Miután a problémáid jelentős részéért te vagy a felelős hát rajtad áll, hogy visszájára fordítsd a dolgokat. Nem olyan nehéz hidd el. Sok minden tőled függ a saját kezedben vagy és bíznod kell magadban.

2012. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindig megpróbálok a többi emberre gondolni hogy más mennyi bajjal küszködik.. csak sajnos nem mindig tudom vele elterelni a figyelmem, pedig vannak sokkal súlyosabb betegek is sajnos :( az én bajom csak pszichés eredetű.. A másik problémám, hogy ha hallok egy betegségről tüneteiről rádióban Tv-ben akárhol, azonnal elkezdem én is azokat a tüneteket produkálni. Viccesnek tűnik, én is annak tartottam az elején, de sajnos nem az, annak az egynek örülök hogy időben felismertem hogy mi is a probléma, és igyekszem megszabadulni ettől a stresszes élettől. :/ Köszönöm válaszod!
2012. nov. 28. 14:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már hogy elmegyek pszichológushoz, de még nem vettem rá magam, végül is nem vagyok beteg vagy őrült csak félek hogy ez rosszabbodik majd idővel :(
2012. nov. 28. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha folyton beképzelsz magadnak valamit az hipochondriának hívják. Az is egy pszichés betegség.


Mellesleg megjegyezném, hogy a pszichiáterekhez nem csak az őrültek mennek, sőt ők nem is mennek hanem viszik és nem ambulánsra hanem egy rácsos ablakúba.


A pszicho dokihoz az olyan normális emberek mennek, akiknek az életükben olyan probléma merült fel, amin nem tudnak felülkerekedni. A doki dolga, hogy leásson a probléma forrásához és rávezessen téged a gyógyulás útjára. Ezt nem kell szégyellni hidd el sokkal több ember jár hozzájuk, mint hinnéd.

Volt olyan kollégám, aki nem volt ugyan beteg de egy évben párszor mindig elment, hogy jól kiadja magából a felgyülemlett dolgokat és kibeszélje mit, és hogyan kellett volna csinálnia, hogy bizonyos dolgok jobban végződjenek, hogyan álljon hozzá legközelebb bizonyos dolgokhoz. És ez neki segített.


Én is csak javasolni tudom, hogy még az elején rendezd le, amíg könnyebb mert utána nagyon rossz lesz. Néhány pánik rohamtól az ember nem lesz automatice pánikbeteg lehet, hogy te sem vagy az csak épp közelítesz hozzá. Jó lenne nem megérkezni!

2012. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A képzelt betegségről is olvastam, vagy hypochondria.. de nem igazán tudom eldönteni hogy az én bajom melyik lehet.. a pszichológuson kívül van más orvos aki esetleg ezzel foglalkozik ? :(
2012. nov. 29. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Először is menj el a háziorvosodhoz ő majd eldönti de ez egyértelműen idegi-lelki dolog, úgyhogy a pszichológiára fog küldeni de oda meg beutaló kell.
2012. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem erős szorongás, és nem pánikbetegség. Az rohamokban jön. Menj dilidokihoz
2012. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!