Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fülfájásra van valami házi...

Fülfájásra van valami házi megoldás ami enyhíti a fájdalmat?

Figyelt kérdés

A bal fülem rettenetesen fáj. Ha kicsit hozzáér valami már akkor is. A hallójáratomon belül mélyen érzem a fájdalmat. Hőemelkedésem van, náthás is vagyok, köhögök.


Mi segíthet ezen? Valami itthoni praktika?


Ha holnap orvoshoz megyek mit fog vele csinálni? Sosem voltam még fülgonddal orvosnál, nem volt ilyen problémám.



2012. okt. 14. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos, ez nem játék. Egyébként várhatóan gyógyszeres gézt tesz füledbe + ad fülcsöppet és antibiotikumot. Nekem évente, kétévente elkezd bedugulni a fülem (hál istennek nem fáj) és kiderül ilyenkor hallójárat gyulladásom van (ahogy piszkálom a fülem valószínű felsértem egy hajmosásnál a koszos víz meg belemegy és kész a fertőzés. Már akkor sokkal jobb, hogy 12 órát az a gyógyszeres géz benne van. Addig nem tudom, ha jót tesz a meleg, akkor tegyél rá (hallottam olyat, hogy konyhasót becsavarsz tiszta törölgető ruhába felmelegíted és azt ráteszed).
2012. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Van itthon melegítő párnám, azt kipróbálom, hátha jólesik a fülemnek.


Elmegyek orvoshoz, de nagyon félek, főként hogy írtad, hogy valamit beletesz a fülembe. Hozzáérni sem bírok, nemhogy belepiszkáljanak..

2012. okt. 14. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire fáj miért szenvedsz még holnapig?

Szerintem a fül-orr-gége klinikán van ügyelet, kellene, hogy fogadjanak, vagy valamelyik kórház amelyik ügyeletet tart. A fül iszonyúan tud fájni biztos még nem szenvednék 15-20 órát. Nem érné meg?

2012. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs külön fül-orr gége klinika, nem is hallottam még ilyenről.

Egy kórház van a környéken, ahol van ügyelet. Gyakornokok ügyelnek nem fül-orr-gégészek.

Órákig kell várakozni egy huzatos folyosón és le se sz*rják az embert. (tapasztalat sajnos)


Igen, az lenne a normális eset ha ügyeletre mennék, egy normális világban még lenne is értelme. :(

2012. okt. 14. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!