Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stresszbetegség?

Stresszbetegség?

Figyelt kérdés

Néha csak úgy rám jön egy roham. Úgy érzem félrever a szívem, zsibbadnak a kezeim, fázom...

Nem régiben meghalt az édesapukám, azóta törnek rám néha az érzések.

Nem vagyok elvileg szívbeteg, de nagyon megijesztenek a furcsa érzések.

Lehet kicsit bele is élem magam, és nem tudok uralkodni a helyzeten, de egyszer láttam egy idős bácsit kiskoromban szívrohamot kapni, és azóta nagyon félek tőle.

Voltam két orvosnál is, meghallgattak rendesen és nem utaltak el se EKGra, se vérvételre.

Mi a véleményetek? Kérlek írjatok!



2012. júl. 27. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem utaltak el! Állj a sarkadra, menj vissza és közöld velük, hogy de igen te el akarsz menni EKG-ra mert ez a te egészséged nem az övék. Engem így utaltak be tüdőröntgenre fájó tüdővel, mert amúgy nem akartak. :)
2012. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De lehet a stressztől? Ha nem arra gondolok, akkor elmúlik... Vagy amikor az orvos mondta, hogy nincs semmi baj, akkor is jobban lettem! Magamnak csinálom a bajt? Hogyan küzdhetném le? Egyik ismerősöm meg akarta adni egy pszichológus számát, de nem fogadtam el...
2012. júl. 27. 22:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha, és olyan érzésem is van, mintha valami folyton nyomná a nyakam..:D Komolyan, szégyellem magam, hogy így pánikolok.
2012. júl. 27. 22:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérlek írj! :(
2012. júl. 27. 22:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet a stressztõl, vagy a nagy megrázkódtatástól is igen. Meditálj, jobbat nem tudok.
2012. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokmindentől lehet. Furcsa dolog az emberi szervezet, meg még furcsább az elme - pl. a pánikbetegség egyik tünete is lehet, hogy azt érzed hogy kihagy a szíved, meg gyakran felszalad a vérnyomásod. De érezhetsz légszomjat, mellkasi szorítást, sokféle dolgot.


Én voltam pl. kardiológusnál, nem talált semmit, de átküldött pszichiáterhez, ő igen. :/

2012. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótoknak a válaszokat, kedvesek vagytok! Úgyis mennem kell majd teljes kivizsgálásra (minden augusztusban) az egyetemhez, azt megvárom akkor. Még egyszer köszönöm!
2012. júl. 28. 08:09

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!