Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől remeg a szemhéjam?

Mitől remeg a szemhéjam?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem, hogy időközönként a bal felső szemem csak úgy magától reszket. Lehet ez azért, mert sok kávét iszok? (talán gagyi ötlet, de ha valaki néz South Parkot, akkor ismeri Tweeket, sok kávét iszik, ideges és sokszor rándul össze a szemhéja... csak innen gondolom, hogy a túlzott kávé lehet az oka xDDD ) Hülyeség az elméletem és vmi mástól van?
2009. júl. 12. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elméleted nem tudom, hogy jó-e, de lehet köze ahhoz, amire én gondolok. Nincsenek vérnyomásproblémáid? Nem végzel fizikai munkát ami megerőltető számodra? Egyik haveromnak is remeg a szeme, akkor ha edz, ezért nem is csinálhatja, asszem a vérnyomás miatt. Lehet, hogy a kávé felnyomja a várnyomásod és azért remeg. Háziorvost kérdezd meg.
2009. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ritkán...szokott rángatni a szemem felett a szemhéj bőre.... bár nem tudom "biztosan" az okát,de szerintem valami idegi eredetű zavar lehet az oka, nem hiszem hogy a kávé okozná.

.-)

2009. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tic szindróma. Idegi eredetű. Nekem is az van :(
2009. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fáradtság, kimerültség, vitaminhiány, Mg-hiány tud ilyeneket okozni. Nekem is volt ilyen pár napig, pihenj, egyél gyümiket, esetleg szedj valami multivitamint, és elmúlik! Amúgy épp pár napja volt egy ilyen kérdés..
2009. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szerencséseknek elmúlik. Nekem 3 éve van :(
2009. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szemhéjremegésének hátterében többféle ok is állhat. Egyrészt lehet egyfajta epilepsziás rosszullét, másrészről TIC egyik megjelenési formája is lehet. Szemgyulladáshoz is kapcsolódhat időnként a szemhéj remegése, de feszültséghez, idegességhez is társulhat.

Keress fel először egy szemészeti, majd ha ott nem találják okát panaszodnak ideggyógyászati és pszichiátriai szakrendelést.

2011. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!