Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zsibbad a lábam. Mitől lehet?

Zsibbad a lábam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

17 éves, fiú vagyok. Kb.2 napja egyfolytában zsibbad a lában. Eléggé idegesített, ezért utána is néztem, és a leggyakrabban a cukorbetegséget találtam, mint valószínű problémát. Viszont azt is olvastam, hogy ez akár pszichés probléma is lehet ( bemesélem magamnak, hogy valóban az vagyok) ami nem elképzelhetetlen, mert eléggé "bepánikoltam", ráadásul az egyik családtagom cukorbeteg, így megfordult a fejemben az is, hogy esetleg örököltem (nem tudom, hogy a cukorbetegség öröklődő betegség-e).

Ti mit gondoltok? Lehet esetleg más is? Vagy forduljak orvoshoz?



2012. júl. 5. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kezem zsibbad. Én is utána néztem, hogy kb mi lehet az ok, de nálam ez pszichés. Volt már ilyen, és akkor is rosszul voltam lelkileg. Most gyúrok rá, hogy kiküszöböljem a lelki okot. Csak az a baj, hogy a legrosszabb éjszaka, és emiatt nem tudok elaludni, akkor jön az altató, utána nyugtató és megint ott vagyok ahonnan kijöttem egy éve. Szóval pozitív gondolatokkal próbálom magam gyógyítani. Te azért elmehetnél orvoshoz, mert nem lehet tudni, talán szervi bajod is lehet, meg kell nézetni. Én egy éve voltam orvosnál és nem találtak semmit, tehát én ezen már túl vagyok, innen tudom hogy lelki a baj.
2012. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.

Nekem az alvással nincs nagy problémám ( persze, egy kicsit zavar, azért nehezebben alszok el, de elalszok).

Erősen gondolkodom az orvoson. nem halok bele ha elmegyek :)

Meg legalább kiderül, mi a probléma. Bár azért reménykedem benne, hogy hamarosan elmúlik.

2012. júl. 5. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is arra gyanakszom, hogy ez egy szomatikus tünet. Azért háziorvos, kivizsgálás semmiképpen sem árt.. Szélsőségesebb esetben szívprobléma is lehet, de nem akarlak ijesztgetni, mondom; orvos. Legtöbbször az ilyet nem a fő gondolatok hívják életre, hanem amitől a legjobban félsz. Lehet, hogy csak 2 másodpercre villan be, aztán rögtön el is hajtod, de tudatalatt megmarad! Az esetek nagy többségében ez megszűnik, úgymond ellapozol a problémáról agyban. Élj szociálisa ingerdús életet, ezzel meggyorsíthatod ezt a folyamatot.
2012. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!