Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Anyukámat februárban műtötték...

Anyukámat februárban műtötték rosszindulatú daganattal (petefészek)?

Figyelt kérdés
Szerencsére a többi szervből eltávolított szövettan mind negatív lett, így utókezelésre nem volt szükség. A műtétből felépült, majd egyre romlani kezdett az állapota. Már alig 50 kg, nincs étávgya, nincs energiája, nem tud aludni, nyugtatókat szed és altatót, nagyon zaklatott mindezek ellenére. A további vizsgálatai (ct, tumor marker, vérkép, vizelet, széklet, kenetek, minden negatív azóta is). Mi lehet a baj szerintetek? Valaki járt hasonló helyzetben? Már nem tudjuk hova menjünk a problémával?
2012. júl. 1. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szegény:(

Úgy néz ki nagyon megviselhette lelkileg a betegség de ez érthető. Én is nagyon megijedtem volna a helyében.

Valószínűleg retteg, hogy visszaesik. Ez egy furcsa lelki stressz, amit csak ő tud megérteni. Én pánik betegként tudom milyen az, amikor az ember az idegtől nem eszik, nem alszik, csak fogy.

Szerintem el kéne vinni egy pszichológushoz a házi doki beutalhatja. Ha jól kibeszélhetné magát, és egy orvos is megnyugtatná, hogy minden rendben talán össze tudná szedni magát.

Gyógyulást.

2012. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pszichiáternél voltunk, ő adta a gyógyszereket, de a pszichológust még nem próbáltuk.
2012. júl. 1. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A pszichológus ugyan az -majdnem- mint a pszichiáter csak ő nem írhat fel gyógyszereket. De beszélgetni mindkettőnél lehet. Egyébként én pánik betegként gyakran jártam rendelőkbe és mindig idegesített a dolog, hogy mindent gyógyszerrel akarnak megoldani.

Persze van, aki olyan állapotban van, hogy a beszélgetés nem segít de szerintem most anyukádnak pont erre lenne szüksége, hogy meghallgassák, a megvigasztalják, megnyugtassák nem pedig arra, hogy egy marék gyógyszerrel magára hagyják. Sok figyelemre, szeretetre és törődésre van szüksége meg egy kis határozott fellépésre, hogy szedje össze magát.

Sokat számít egy ilyen betegségnél, hogy a beteg milyen lelki állapotban van.

Tudom hülyén hangzik mert ebben a helyzetben, kinek van kedve röhögni de tény, hogy sokkal hamarabb gyógyulnak és ritkábban esnek vissza azok, akik harcolnak, akiknek életkedvük van, akik még ilyenkor is az élet szép oldalát nézik, akiknek vidám a habitusuk és pozitív a hozzáállásuk.

Ez az állapot nem segít rajta. Az a sok gyógyszer sem hiszem, hogy jó neki. Mindenképp keressetek egy lélekbúvárt, akivel egy jót beszélgethet, aki szakmai véleményével kellően megnyugtatja ő felszínre hozhat olyan dolgokat, amit ti nem tudtok.

Anyukádnak elsősorban végre fel kéne fognia, hogy meggyógyult és egészséges.

Az ideg egyébként meg pont ezzel jár, ami neki van: étvágytalanság, alvászavar, energiátlanság, erőtlenség.

Ne gyalulja magát tovább mert akár vissza is eshet ezt persze nem kell az orrára kötni mert még idegesebb lesz. Semmi képen ne hagyjátok lejjebb csúszni foglalkozzatok vele amennyit lehet csak ne sajnáljátok körbe inkább vidám legyen a hangulat.

2012. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anyukámnál optimistább és éltevidámabb emberrel még nem találkoztam. Ő a család mozgatórugója, pedig részemről 2, nővérem részéről 1 unokája van. Minden hétvégén náluk voltunk, sokat van együtt a család. Alapvetően jellemző a mosoly rá. A betegséggel nem foglalkozott, illevte próbált, és úgy veszem észre, hogy most sem ezzel van elfoglalva, és mégis ilyen rossz állapotban van. Nem hagyjuk magára, apukám mindenhova viszi, el nem engedi a kezét egy percre sem, és mi gyerekek sem. Csak nagyon rossz látni, hogy az egykor életvidám anyum most ilyen állapotban van. Lehet, hogy tényleg a pszichológus lesz a megoldás. Köszönöm!
2012. júl. 2. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!