Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lesz a baja a lányomnak?...

Mi lesz a baja a lányomnak? (bővebben. )

Figyelt kérdés

A kislányom régebben telt volt, azóta lefogyott, és a 160 cm-jéhez 50 kg, szóval csinos, és egézséges. Ezt mind normális diétával érte el, de az utóbbi időben mintha kissé megrögzötten foglalkozna magával!

Találtam nála édesítőszereket, ami arra utal, hogy elég nagy számban fogyasztja, és a mai délutánon pedig 40g CANDERELLT evett meg! (AZ EGY KIS DOBOZ, PORANYAGÚ)

Megbeszéltük, hogy nem lesz ez jó így, fogja vissza magát, mert jó úton halad a rák felé...

De a sok CANDERELLtől mi lesz?


2009. júl. 8. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az nagyon nem jó ha canderelel édesít. A canderel és sok más édesítőszer alapja az aszpartam, ez egy gyógyszer ipari melléktermék, amely károsítja a májat, vesét, hízást és fogyást egyaránt okozhat. Itt egy link ahol elolvashatod mindent amit errőlé tudni lehet és mutasd meg a lányodnak is. [link]

Viszont van egy jó édesítőszer, ami pl támogatja és táplálja a szervezetet: Stevia /ejtsd: sztívia/ Ez egy növény, ami szinte 0 kalóriás és az ebből nyert tömény barna színű cseppel lehet édesíteni. 30*-os az édesítő ereje, töményen kicsit hasonlít a régi medve cukorra, hígitva nagyon finoman és természetesen lehet édesíteni vele. Lehet kapni a sunrider nevű cégnél, a Norbi Update süti boltokba( ott egész kedvező az ára) és más gyógynövény boltokban is láttam már. De ha végképp ragaszkodik az olcsóbb szintetikus édesítőkhöz akkor inkább használjon szacharin-K szorbát vagy valami hasonló alapanyagu szervetlen édesítőt, mert az felszívódás nélkül ürül ki, míg az aszpartam beépül a szervezetbe.

2009. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A lányok 2-3 heti gyakorisággal szórja ki az 1200 darabos édesítős dobozokat, tehát kétségbe vagyok esve! Utána néztem a STEVIAnak, és én meg is veszem neki, de... Tudom, hogy nagyon hamar elfogyna, és folyton új kéne neki! Valahogy arról kéne leszoktatnom, hogy megértse, hogy sokkal több lesz neki ebből a rossz, mint a jó...

De megpróbálom, és köszönöm a választ!

Még várnék néhány hozzászólást!

2009. júl. 8. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az aszpartamról úgy hallottam már mindenhol ott van, sőt, a gyerekgyógyszerekbe is került már belőle...

Mindegy, nem erről akartam beszélni. Szerintem nem is az az alap probléma, hogy édesítőket kajál halomszámra, hanem, hogy miért? Ha anorexiás lesz, a legkisebb probléma, hogy édesítőzik. Sok anorexiás kezdi így, többen fogyás után kezdik úgy érezni, hogy mégsem fogytak eleget, aztán nem bírnak leállni, és a család túl későn veszi észre a bajt. Elég jellemző a fogyás után kialakuló anorexia.


Biztos próbált már vele beszélni anyuka, de talán egy beszélgetést meglehetne próbálni, ami arra koncentrálna, meg van-e elégedve a testével (hazugságra fel kell készülni! de a szülő tudja a legjobban kiszűrni, mikor füllent, már ez is megéri), és figyelni kéne, súlyosbodik-e a dolog, mennyit eszik a kislány és mit, stb. Arra sem árt figyelni, mit mond a többi lányra alkatilag. Ha anorexiás, akkor az átlagos testű lányokat kövérnek titulálja, ami nagy felkiáltójel, hiszen ez saját magára is akkor érvényesül, vagy milyen testalkatot tarthat ideálisnak.


Remélem ez nem megint egy pro-anás kislány, akit a többi lány beszélt rá egy elcseszett fórumon, hogy anorexiásnak lenni jó, mert szép soványak lesznek tőle... Ha van valami fejlemény, remélem leírja hogy alakul a dolog! Lehet, hogy - őszintén remélem, hogy csak túlreagálom, mert egyre több anorexiásba botlok - most valami súlyosabb problémát vett észre szerencsére még idejében.

2009. júl. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!