Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet kezdeni egy becsípőd...

Mit lehet kezdeni egy becsípődött derékkal?

Figyelt kérdés
Hogy kell masszírozni a derekat, ha becsípődik? Lehet rá tenni jégakkut, vagy pl. vietnámi kenőcsöt?
2009. júl. 5. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a diclac vált be ilyen esetekben.

[link]

Amúgy szerintem a függőleges masszázs a jobb ilyenkor, esetleg fastumgélt, vagy flectort bemasszírozva.

2009. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Orvoshoz menni, sürgősen!
2009. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Épp most "lábalok ki" egy pár nappal ezelőtti becsípődésből.

Sokat pihenni, lehetőleg egy olyan pózban, amiben sehol nem húzódik/fáj a derekad.

Nekem évek óta, ami kirángat ezekből a kellemetlen, fájdalmas napokból, az a Flector tapasz. Nagyon jó, hatásos. Ahol a fájdalom gócpontját érzed, oda felragasztod.

Ha nem múlik, sajna irány a doki.

Jobbulást! Üdv.

2009. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! És mennyibe kerül a tapasz és a gyógyszer?
2009. júl. 5. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Megemeltem egy tele kukát. Valahogyan még bevánszorogtam a lakásba, de többet nem tudtam lábraállni.A lábaim rongyként csüngtek utánam, miközben a férjem a karjaim alatt összefogva vonszolt ki a WC-re. Ezt csak azért részletezem, hogy lássátok, mennyire komoly volt a baj. Orvoshoz nem mentem, de naponta háromszor 10 percre ráfeküdtem az EREDETI kínai Chi-gépre. Három-négy nap alatt szépen rendbejöttem, kb., 10 nap mulva semmi nyoma nem volt a balesetnek. Ez a gép szépen kilazítja a csigolyákat és az ideg kiszabaul.
2009. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Két évvel ezelőtt hetekig nem mentem dokihoz, kenegettem, tapaszozgattam, mert hogy csak becsípődött a derekam. Aztán egyik reggel nem bírtam felkelni, 30 percembe kelt, amíg lekúsztam az ágyról. Na, azért ettől megijed az ember huszonakárhány évesen és csak elmegy dokihoz. Gerincvelőgyulladás volt a "becsípődésem" és 2 hét szigorú fekvés. Feküdtem is, egyrészt mert mást nem tudtam csinálni, másrészt meg ebből a gyulladásból szövődményként lehet lebénulás arra meg valahogy nem vágytam....:(

Menj el orvoshoz, az ortthoni barkácsolgatásokkal néha nagyon mellé lehet fogni.

2009. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Van itthon chi-gépünk, kipróbálom azt. tényleg köszi:)
2009. júl. 6. 07:37
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Kalapáccsal összetörni.
2009. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Ha neked is annyia fáj mint amennyire nekem fájt, akkor fogad együttérzésem. Nekem hosszú hetekig tartott és a párom már nem birta nézni a szenvedésem, így orvostól-orvosig hurcolt. Rengeteg pénzbe került és rengeteg csodagyógyszert beszedtem, de nem hasznát semmi. Már arra gondoltam, hogy ezzel állandó, iszonyú erős fájdalommal nem érdemes élni. Végül a körzeti orvos beutalt a reomatológiára és onnan elküldtek McKenzie tornára, amit elektromos kezeléssel egészítettek ki. Nem hittem benne, csak a párom unszolására mentem el. ÉS MEGTÖRTÉNT A CSODA. Az első alkalommal megkeresték azokat a mozdulatokat, amire megszünt a fájdalom. Megmutatták mit csináljak ha elkezd fájni, és a páromnak megmutatták, mik legyenek azok a mozdulatok, amiket otthon csináltunk. A második alkalom után elmúlt az iszonyú kinzó fájdalom és ha egy kicsit fájt, már tudtam hogyan tudok segiteni magamon. Mindez a a XVII. kerületi rendelőben volt és Tb-re. Azóta is hálával gondolok Ica gyógytornásznőre. Áldja meg őt az Isten.

Azóta az egész csak egy rossz emlék.

Tudom neked ajánlani, de csak szakember mellett, mert nagyon egyénre szabottak a gyakorlatok.

2009. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!