Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet kezdeni a hasamon...

Mit lehet kezdeni a hasamon levő zsírcsomóval?

Figyelt kérdés
Van a hasamon egy kis csomó, mindenki azt mondta hogy zsírcsomó. Nem fáj, semmi nincs vele csak ott van. Lehet valami következménye?
2009. jún. 22. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 4 zsírcsomóm is volt, abból sajnos az egyik az arcomon, ami be is gyulladt. Hát ha begyullad, azt úgy képzeld el, hogy legrosszabb állapotában egy nagy lilásvörös púp lesz, és nagyon fáj. És nem tudom, hogy a nadrág korcánál van-e vagy valami olyan helyen, amit birizgál-e a ruha, de ha egyszer beleakad valami, akkor sajnos lehet komolyabb következménye is. Alapesetben szépen eléldegélhetsz vele életed végéig, mert a zsírciszták avagy atherómák gyakorlatilag sose mutatnak rosszindulatú elváltozást.


Nekem a gyulladtat csak hosszas kenegetés, jegelés után álltak neki megműteni (minél kisebbre sikerül leszorítani, annál szebb és kisebb heg marad utána), és miután kiderült, hogy a műtét abszolút nem fájt, és nagyon hamar megvolt, a többit is leműttettem, mert nem telik semmibe, és még mindig jobb egy pici halvány fehér csík, mint egy zsírpúp (szerintem).

De az orvos szerint lehet vele éldegélni is nyugodtan, amíg normál állapotban van (esetek 95%-a).

2009. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, a műtét is annyi, hogy adnak a környékére egy szurit, teljesen érzéketlen lesz minden egy tenyérnyi területen, felfekszel az asztalra, kimetszik, a tokját, ha van kitépdesik (mert ha egy picike is benne marad, újranő), ebből se nem látsz, se nem érzel semmit, de teljesen ébren vagy, lehet beszélgetni az orvosokkal, velem még viccelődtek is, aztán megvarrják, és akkor nem szabad, hogy víz érje egy darabig, és 1-2szer vissza kell menjél, majd kiszedik a cérnát (ez se fáj). szóval én leszedéspárti vagyok.
2009. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre még várok, mert nem nagy, hanem eléggé pici, és nem is fáj. Hát megnyugodtam, minden esetre. :)
2009. jún. 24. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!