Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesítménykényszer? Hogyan...

Teljesítménykényszer? Hogyan küzdhető le gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a kezeim mindig (tehát például most is) remegnek. Általános iskolás korom óta úgy lettem nevelve, hogy a maximumot kellett teljesítenem. Sokszor szidtak le, ha 4-esnél rosszabb jegyet vittem haza. Ennek megfelelően megpróbáltam kihozni a maximumot magamból, azonban sokszor nem részesültem a kellő elismerésben.

A fő kérdésem az, hogy ezek miatt alakulhatott-e ki nálam teljesítménykényszer?

Továbbá ez az általam teljesítménykényszernek vélt valami máshol is megnyilvánul: Focizni sosem tudtam jól, és bánt, hogy mindig bántanak, hogy mennyire rossz vagyok. A tánc sem ment megfelelően, amikor szalagavatón (szerencsére nem a sajátomon) kellett táncolni, és bevallhatom szexuális téren is akadnak gondjaim.

Ha valóban teljesítménykényszerről van szó, mi lehet a gyógyszer mentes megoldás? Úgy gondolom, hogy fiatal vagyok még ahhoz, hogy nyugtatókat szedjek, és nem is rajongok értük.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Fiú/18


2009. jún. 22. 01:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne is szedj nyugtatókat.

Azt kell megértened, hogy saját magadat helyezed teljesítménykényszer alá, a "világ" nem vár el tőled tökéletes teljesítményt, és főleg nem mindenben.

Válasz ki az életedben egy-két dolgot amire az mondod, hogy fontos. Ezekben igyekezz jól teljesíteni. De válassz ki olyan dolgokat is, amelyekre azt mondod, hogy ezek nem fontosak, (pl. foci, kis dolgok) és először ezeket próbáld lazábban kezelni. Nem ment jól a játék, kit érdekel? Az elején kényszerítsd rá magad, hogy vidáman tudd venni, ha nem megy a dolog. Ha kicsi dolgokkal megy, akkor kezdheted lazábban venni a nagyobb dolgokat is.

Ez önnevelés, csak rajtad múlik. Figyelned kell magad és nem engedni, hogy saját magad belelovald egy kényszerbe.

2009. jún. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!