Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A héten táborba voltam és...

A héten táborba voltam és keddtől elment a hangom, legalábbis nagyon rekedt voltam és alig bírtam beszélni de nem fájt semmim. Asztma lehet?

Figyelt kérdés
Csak mert, vettem be Strepsils tablettát csütörtökön és pénteken. Mára már jobb lett de a köhögés kijött és van amikor úgy érzem mintha bokákolnom kéne.Ilyenkor pedig nagyokat köhögök ami nem fáj ismét.Olvastam az asztmáról, nem tudom gondoltam megkérdezem.Előre is köszi.
2009. jún. 20. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem asztma, mert ott rohamok jönnek elő! Ajánlom az orvost, lehet hangszálgyulladástól kezdve bármi :D
2009. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

25 éve asztmás vagyok, szóval ez nem asztma. Az asztma jele is lehet a köhögés, de az az a fajta köhögés, hogy nem kapsz levegőt, erőlködsz és a köhögéstől úgy érzed, hogy menten szétszakad a mellkasod. Pollenes időszakban nyákos köhögés is előfordulhat az asztmásoknál, de ez a fajta nyákos köhögés is eltér attól a nyákos köhögéstől, amikor meg vagy fázva.


Húgom egy hónapja lett ilyen nagyon beteg, megfázott a ballagáson. Még láza is volt. Szerintem te is megfáztál inkább valahol. Ne feledd, hiába van meleg, alulról fázik fel legkönnyebben az ember, akár nőről, akár férfiról van szó. Negyven fokos melegben könnyen járkál az ember mezítláb, aztán meg persze köhög és tüsszög.


Szerintem tényleg megfázás, de ez nem száz százalék. Az viszont száz százalék, hogy nem asztma.

2009. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Elfelejtettem írni, hogy a húgomnál végül hangszálgyulladást állapított meg az orvos.
2009. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi:)...megnyugodtam.És amúgy ez a hangszálgyulladás meddig tart?vagy elmmúlt már neki?:O
2009. jún. 20. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két hétig szenvedett vele. Egyszer nekem is volt, nyáron a legnagyobb melegben, és én is kb. két hetet szenvedtem vele. Viszont ha homeopátiás gyógyszert írna fel az orvos, és van valamiféle pollenallergiád, akkor inkább kérj másikat. A húgom nem szólt, hogy pollenallergiás és kiváltotta a homeopátiás szirupot, be is szedte és elkezdett viszketni tőle. Nem foglalkozott vele és ez így ment még három napig. De nekünk persze nem szólt, hogy a gyógyszertől viszket. A negyedik napon teljesen bedagadt az arca. Ekkor vallotta be, hogy rohadtul viszket a gyógyszertől. Azonnal rohantunk orvoshoz, kapott két injekciót és egy másik gyógyszert, amitől már nem viszketett és helyre is jött. De kb. két hét kell, mire teljesen elmúlik.
2009. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. jún. 20. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!