Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet összefüggés a között,...

Lehet összefüggés a között, hogy gyógyszer mellett iszok, ill. hogy 85 kg-ról 105-re híztam?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve szednem kell kétféle gyógyszert, /Keppra 2x500 mg és Syncumar 8 mg/ és szép lassan felszedtem 20 kilót, ráadásul minden nap megiszom 2-3 sört, vagy fröccsözök. Hozzáteszem, ez korábban is így volt ráadásul rengeteget mozgok, télen-nyáron bicikli, tornázom, íjászat, túrák, súlyzók stb........Kb 15 éven át 83-85 kg volt a "versenysúlyom", és most már harmadik éve 105 vagyok. Nem olyan látványos a dolog, mivel sportos testalkatú vagyok és 200 cm, de derekam és a pocakom nagyon zavar!!!Akármit teszek, nem tűnnek el a párnácskák.Egy dietetikus azt mondta, rossz a vízháztartásom, valahogy le kellene hajtani rólam a sok kiló felgyülemlett vizet.Szóval, elképzelhető, hogy a gyógyszerek miatt úgy reagál az alcoholra a szervezetem, hogy víz segítségével megköti a káros anyagokat, emiatt viszont elraktározódik bennem a sok folyadék?
2009. jún. 20. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e összefüggés, de miért nem próbálod ki?

Ne igyál sör egy-két hétig és ha jobban ürül a víz a szervezetedből, akkor a a sör volt a hibás, ha nem, akkor keresheted tovább az okot.

2009. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 2-3 sör már önmagaában is "pocakosít", emellett a Keppra van akinél testsúlynövekedést okoz.
2009. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Magam is megemlítettem a neurológusomnak ezt a problémát, jóindulatúlag kinevetett, hogy ilyen nincs.........Mindenestre megfeleztük az adagot, egy éve még 2000 mg-ot toltam naponta:D Én szerettem volna tovább csökkenteni 500-ra, de azt mondta, nincs értelme, mert az én méreteimhez viszonyítva az már annyira jelentéktelen mennyiség,hogy akár ne is szedjem akkor! Persze szednem kell, egyszer megpróbáltuk elhagyni, de egy hónap után rohamom lett, úgyhogy vissza kellet állítani, de már csak 1000-rel.........legalább:)

2009. jún. 20. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!