Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akik éjszakai műszakban is...

Akik éjszakai műszakban is dolgoznak, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Hogy bírjátok? Mennyire nehéz megszokni?

Hogy néz ki egy olyan napotok, mikor éjszakára mentek?

Van valami praktikátok arra, hogy ne álmosodjatok el?


Szülésznőként fogok hamarosan végezni, és ott ugyeár lesz éjszakázás is. De egyenlőre elképzelni sem tudom..


2012. ápr. 15. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tesóm jár éjszakai műszakra, olyankor napközben alszik, műszak előtt 2-3 órával előbb felkel (azt mondja így feléberül a műszakra) és kávézik. Mondjuk ő éjjeli őr és az elég uncsi szakma, ezért neki nehezebb, de szokott járkálni,kamerákat néz ... Neked jobb lesz abból a szempontból, hogy lesznek emberek körülötted, és mozoghatsz majd.
2012. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 hónapja dolgozom sürgősségi osztályon 12 órában, forgóban (vagy ahogy épp beosztanak), ez azt jelenti, hogy egy nap nappal-egy nap éjjel-szünnap. Rosszabb esetben random módon beosztogatnak egymás után nappal-éjjel-nappalra vagy fordítva, ezt utálom a legjobban. Az egymás utáni 2 nappal vagy 2 éjjel még egész jó, ilyenkor nem összevissza kell aludni, hanem vagy nappal, vagy éjjel.

Nem valami kellemes, de megszokható. Ha éjszakára megyek,akkor előtte este próbálok minél később lefeküdni, majd másnap minél tovább aludni, jó lenne délutánig, de 11-12-nél tovább nemigen tudok.

Álmosság ellen sok praktika nincs, kávé, egy kis levegőzés a mentőbejárónál, ha van idő, akkor netezés.

Ilyenkor reggel 9 körül fekszem, kora délutánig alszom. Este pedig próbálok rendes időben lefeküdni, hogy a következő nappalnál ne legyen gáz.

2012. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves második. Ha nincs semmi különös eset, tehány nyugi van, akkor sem aludhattok?
2012. ápr. 15. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Aludhatunk, orvosok az orvosi szobában, nővérek, adminisztrátorok ahol tudnak (szabad ágyak, vizsgálóágyak).

Általában éjjel 1-2 és 6 között van az "alvásidő" ha nem jön beteg, akkor mindenki elvonulhat ahová szeretne, netezni, enni, olvasgatni, aludni.

2012. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fogsz elaludni,nyugi. Én szerettem éjszaka dolgozni. 3 műszakban dolgoztam. Az első éjszakás nap volt rossz egy kicsit a műszak vége felé ásítoztam mindig,de meg lehet szokni.
2012. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is jobban szeretek éjszaka dolgozni, nappalosként egész nap hajtás van, ma ebédelni sem volt időm és 5-kor kell kelni.

Éjjel 10-12-ig kiszórjuk az embereket, utána néha jön egy-egy diszkóbalesetes vagy ágyról leesett, de nyugalom van és még egy kicsit többet is fizetnek érte.

Más kérdés, hogy a párom abszolút nem tolerálja ezt és szorgalmazza, hogy 1 műszakosként próbáljak dolgozni valahol.

2012. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!