Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezt hogyan szokták kezelni,...

Ezt hogyan szokták kezelni, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Valószínű ganglion jött ki a bokámon, jövő héten megyek orvoshoz. Mire számíthatok? Műteni kell, vagy leszívják, vagy gyulladáscsökkentő tablettával megúszom? Elég kemény, mondhatni kőkemény. Azt tudni kell, hogy én gyalog közlekedek, és még esténként futok is a kutyámmal. Szóval állandóan megyek. és a múltkor már észrevettem, hogy fáj a lábfejem, meg néha zsibbad. és tegnapelőtt este észrevettem a jobb lábfejemen oldalt a csont alatt egy nagy kemény gumót :(.
2012. ápr. 8. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A ganglion egy kocsonyás anyagot tartalmazó cysta. Lehet puha, de legtöbb esetben keményre fúvódik. Helyi érzéstelenítésben távolítják el, kikaparják a cysta falat, és varratokkal zárják a sebet. 1 hét múlva varratszedés, és 2-3 hétig rugalmas pólya használatát javasolják.
2012. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi!

Remélem, hogy az, és nem valami más. Jövő héten megyek dokihoz, mert most akartam elkezdeni komolyabban futni, már vastagabb talpú edzőcipőt is vettem...

2012. ápr. 8. 10:10
 3/3 A kérdező kommentje:

Elmentem dokihoz, csak annyit mondott, hogy lúdtalpam van, és attól jött ki. De hogy mi az, az nem került szóba....Hát igen, ez Kisvárda. Itt meg is halhat az ember, senkit nem érdekel, még a háziorvost sem. Azt mondta, ortopédiára nem ad beutalót, mert 2 hónap a várólista...


Mindenesetre figyelem, és ha nőni fog, irány vissza..

2012. ápr. 13. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!