Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2,1-es éhgyomri vércukor. Mi...

2,1-es éhgyomri vércukor. Mi okozhatja, hogy ennyire alacsony?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az éhség, az alkoholizmus, és az idegesség, szorongás is okozhatja.
2012. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az alacsony vércukorszint is jelenthet cukorbetegséget. ( Nem vagyok belgyógyász!) De én ugy tudom, hogy a cukorbetegség nem csak magas cukrot jelent, hanem valami cukor instabilitást. Van ennek valamilyen szakszava is. Rezisztencia. Most jutott az eszembe. Ez azt jelenti, hogy a z általad termelt inzulin nem jó, nem elég, a szervezeted nem jól reagál rá. Mindenképp orvos kell eldöntse hogy melyik áll fenn nálad.
2012. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Palotás Imre ***** válasza:
0%
Ez a kóma. Te már nem is élsz! Ha netalán mégis, irány azonnal a háziorvos!
2012. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez nem lehet. Már régen kómában lennél. Jól, hitelesen mér a mérőd? Ellenőrizd egy másik mérővel, vagy hitelesittesd a mérődet, vagy méresd sűrgősen laborban. Vagy mindhármat egymás után. Tudod, hogy hol hielesítik a mérőket Budapesten? Ha nem, akkor írj privát üzenetet, előkeresem Neked.
2012. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vérvétel mutatta ki ... Éhgyomorra mentem vérvételre. Előző este még ettem, másnap reggel már nem. Kómában nem voltam, de előtte napokig volt egyensúlyzavarom meg szédültem, étvágytalanság, hányinger ... stb.
2012. ápr. 4. 19:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi. rosszul emlékeztem. Most néztem meg megint a leletemet és 2,7 a szérum glükóz értéke. 4,1 a minimális érték.
2012. ápr. 4. 20:09
 7/9 anonim válasza:
Az 1-es típusú cukorbetegségre jellemző az ilyen alacsony érték. Persze, ez nem jelenti azt, hogy neked is az van, de talán ki kellene vizsgáltatnod magad.
2012. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bevallom nem értem az ilyen jellegű kérdéseket. Miért itt teszik fel, miért nem mennek orvoshoz, aki megfelelő szaktudással megválaszolja a kérdést, ill. átirányít szakorvoshoz?

Magam is cukorbeteg vagyok, 2. típusú. Egyértelműen azt javaslom, menj el szakorvoshoz! A sorrend: háziorvos ad beutalót diabetológiára (ami általában belgyógyász is egyben). 2011 januárja óta a körzeti diabetológiára utalnak be, ha máshová szeretnél menni fizetni kell érte! Amennyiben komoly problémát tapasztalnak, akkor megeshet, hogy befektetnek kivizsgálásra 1-1,5 hétre. Akkor tuti megállapítják mi a baj!

Azt írtad kedves kérdező, hogy laborban állapították meg. Milyen orvos utalt be oda? Tőle nem érdeklődted meg a dolgot? :-o

Mikor megállapították nálam a cukorbetegséget két weboldalra regisztráltam magam, amely sokat segített. Ajánlom figyelmedbe: [link] [link]

Az alacsony vércukorszintről itt olvashatsz: [link] /betegsegek_a_z/hipoglikemia_alacsony_vercukorszint/421

2012. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, nem is egyszer ... De a háziorvosom mindössze annyit tudott mondani a vércukorértékemre, hogy: " Látom kiéheztette magát a vérvétel előtt." Emellett van egy 7 hónapos kislányom aki mellől sajnos nincs olyan túl sok időm elrohangálni itthonról, hogy órákat üljek a szakrendeléseken, arra meg pláne nincs lehetőségem, hogy kórházba feküdjek be mert szüksége van rám, segítségem pedig egyenlő a nullával. Sajna ez van. Tudom, hogy az egészség is nagyon fontos, voltam is kivizsgáláson, teljes vérkép, vizelet, pajzsmirigyvizsgálat, urológiai vizsgálat , mindenhová elküldött az orvosom, viszont a leleteimre nem mondott semmit. Úgy éreztem nem is nagyon foglalkozik velük. Ezért gondoltam, hogy hátha itt van valakinek hasonló tapasztalata.
2012. ápr. 8. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!