Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki tud segíteni? Durván...

Valaki tud segíteni? Durván izzadok!

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok és erős iuzadással küzdök 1-2 éve, még télen a legnagyobb mínuszokban is leizzadok, akkor is ha csak 10 percet sétálok és nem öltözök be nagyon. Legdurvábban az arcomon izzadok: homlok, orr, száj körül :/ Nincs kellemetlen szaga ennek az izzadságnak csak zavaró, mert állandóan foltos lesz tőle a ruhám. Mit használna ellene?
2012. márc. 28. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szorongsz, nem vagy nagyon stresszes? Nincsenek súlyproblémáid, menstruációs zavaraid, stb?

Mivel elsőnek jó lenne tudni az okot, ami leggyakrabban szorongás vagy hormonális zavarok. Arcra nem javasolnám a Solution Antisudoricat... Igyál levendula teát és külsőleg is alkalmazd. nyugtató hatása is van, de az izzadásra is kifejezetten jó.

2012. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ki kell vizsgálni, mert többféle , belgyógyászati, hormonális vagy vegetatív idegrendszeri, ezekre sajnos semmit sem érnek a házi praktikák.
2012. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a cikket:


[link]

2012. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Van egy kis súly feleslegem kb 10 kg, hormon problémám nincs vagy legalábbis nem tudok róla.
2012. márc. 28. 17:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit stresszes vagyok, de nem az a kifejezetten szorongós típus, belgyógyászati problémám se lehet, mert nem rég voltam kivizsgáláson.
2012. márc. 28. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad a stresszes izzadás, ami ellen sajnos semmit nem tudsz tenni.
2012. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nálam is ugyan ez a helyzet, de én már akkor is izzadok ha valakivel beszélek. Így nekem egyértelműen szorongás miatt van. Megfelelési kényszer, de még az ismeretlen jelentéktelen emberekkel szemben is. Elkezdtem iskola pszichológushoz járni, ő javasolta a pajzsmirigy vizsgálatot, mert ott termelődik sok olyan hormon, ami befolyásolhatja az izzadást. Sima vérvétel, csak ezt kell beikszelni, és ha nem ez a baj, akkor kicsit a fejedben tegyél rendet. Remélem gyorsan kilábalunk ebből, mert nekem nagyon nyomja az emberi kapcsolataim. Például nem bírok senkihez közel kerülni, így barátom sincs jó ideje. Ez nem normális dolog... :(

18L

2012. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. válaszoló! Sajnálom, hogy Te is ebben a cipőben jársz :( Borzalmasan kellemetlen tud lenni, én sokszor sminket se tudok feltenni, mert szó szerint lefolyik :S Hát lehet elmegyek a háziorvoshoz, ha a házi praktikák nem vállnak be. A pajzsmirigy betegségeket lehet örökölni? Mert anyukámnak pajzsmirigy túltengése van.
2012. márc. 29. 15:47
 9/9 anonim válasza:
Igen, én úgy tudom, lehet. Én nem tudok a családon belül mást, de erre gyanakszunk anyummal. Jövőhéten vesznek vért és a pajzsmirigyem valamint a vércukrom nézik meg. Igazából, nem tudom mi a jobb: idegi alapon izzadni vagy hormonok miatt. Nem mindegy hogy agyturkászhoz mész vagy gyógyszert szedsz. De, ha nem pajzsmirigy, akkor lelki dolog lehet.
2012. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!