Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek ez mi lehet?...

Szerintetek ez mi lehet? Tényleg otthon kéne maradnom?

Figyelt kérdés
Reggel még semmi bajom sem volt, aztán délelött elkezdett fájni a torkom és a fejem. Most már fáj a fejem, a fülem, a torkom, szédülök, hányingerem van, és ráz a hideg. Néha a lábamba és a kezembe belenyilal a fájdalom, de aztán 1-2 perc múlva elmúlik. Édesapám azt akarja, hogy holnap maradjak otthon, és menjek el az orvoshoz. Ezzel csak az a probléma, hogy a holnapi napot már három hete várom, a doktornőmet pedig utálom. Mindig kritizál, beszólogat. Szerintetek mi bajom lehet? És ha reggel beveszek egy gyógyszert, akkor elmehetek iskolába, úgy, hogy ne legyen komolyabb bajom?
2012. febr. 13. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó, ha ennyire lelkiismeretes vagy. De arra is gondolj, ha beteg vagy, másokat is megfertőzöl. Apukádnak van igaza: orvos, gyógyszer, aztán amit mondott, ugy csináld.
2012. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyógyszer felesleges, inkább népi gyógymódok ezerrel.

Az orvos holnap úgyis ír fel egy vagon gyógyszert, még akkor is, ha nem kellene annyi. Lehet engem kritizálni, de tényleg így van...

Ennyivel ne menj suliba. Olyan mondom ezt, akinek több esetben is két évig nem volt betegség miatti hiányzása, mert kis megfázást még nem tekint betegségnek.

Viszont 38 fok feletti láz esetén mégis kell gyógyszer, lázcsillapító.

2012. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van:)Igazad volt kedves második, voltam orvosnál, felírt egy rakat gyógyszert, de csak lázcsillapítót fogok szedni, ameddig lázas leszek. De muszáj volt elmennem, mivel kellett igazolás is. Én is csak max évente egyszer vagyok beteg, vagy annyiszor se (persze kisebb megfázásokon kívúl, ami miatt nem fekszek otthon), de ezzel a mostanival inkább otthon maradik még pár napig. Jár a zöld kéz mindkettőtöknek:)
2012. febr. 14. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha már az orvoshoz menő tanácsomat megfogadtad, akkor fogadd meg a gyógyszerbeszedőt is. Sokkal hamarább fogsz meggyógyulni, és nyom nélkül múlik el a bajod. Ha nem szedsz gyógyszert, akkor visszamaradhat bármi, ami később visszaköszön. És akkor nem mondhatod, hogy csuda vigye el, de nagy tehén voltam. A kezembe adták a lehetőséget, de nem éltem vele. Hidd el, már nem olyan világban élünk, hogy kimegyünk a dzsungelba, azt mindjárt egészségesek leszünk. Nincsen dzsungel! Csak beton!

2012. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!