Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pszichés eredetű szívdobogás...

Pszichés eredetű szívdobogás érzés kevésbé veszélyes?

Figyelt kérdés

sokszor találkoztam már azzal, hogy leintik a pánik betegeket, ha szívdobogást/szívdübörgést éreznek.

ettől még ugyanúgy szívritmuszavarról van szó, vagy nem? kevésbé veszélyes, nem kell úgy megijednem? mert most is úgy megdobbant a szivem. nagyon megijedtem, és már lassan egy órája nem tudok másra koncentrálni, olyan félelmetes az egész:/


2012. febr. 11. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ritkán megdobban a szíved ( vagyis érzel egy egész kicsit utána meg egy marha nagyot) az azért van mert az egyik kamra kisebbet vert és a másik behozza hogy a vérnyomás ne zuhanjon meg. Ilyen velem is előfordul nagy ritkán.
2012. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez amit írsz, ez az az érzés, mintha többet verne a szived egyszerre? mert a szívdobogást néhol arra értik, hogy szabályosan ver a sziv, de hevesen, és van ahol úgy értik a szívdobogást, hogy kimarad egy dobogás, vagy éppp egyszerre több ütés van. és azt az ember meg is érzi. én ezt az utóbbit érzem, és erre keresem a választ. pánikszerű tüneteim szoktak lenni, és a legtöbbször akkor van szívdobogásom is, amikor stresszes napjaim vannak, vagy gyomorideg jön rám. szóval (valószínűleg) nem magával a szivemmel van a baj. de ettől függetlenül akkor is van hogy többet ver egyszerre, és ez rendellenes működést jelez.
2012. febr. 11. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, nekem is olt ilyen mikor a környezetem olyan volt vagy stresszeltem magam, néha most is de ez tényleg idegi és pszichés eredetű, mondjuk ettől függetlenül az első gondolatom hogy áááá szívrohamot kapok....azóta jobban kezelem mert spontán leszarom már a dolgokat.
2012. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen, muszáj megszabadulni a stressztől mert tönkretesz. szerencsés vagy hogy sikerül. ugye nem szedtél anti depresszánst?

akkor a kérdés még mindig fenn áll:) gondolod, hogy ez kevésbé veszélyes pszichésen, mint ha szervi bajod van?

2012. febr. 11. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
nem szedtem semmit, annyit nem ér egy dolog sem, de amúgy attól lehet veszélyes ha sűrűn előfordul hisz azért mégis csak kihat a szervekre, és amúgy is minden betegség pszichés eredetű szóval itt fejben kell helyretenni a dolgokat. Én ahogy lerendeztem megszűntek ezek a dolgok.
2012. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!