Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » IBS-em van? Ha igen, hogyan...

IBS-em van? Ha igen, hogyan kezelhetném?

Figyelt kérdés

5 hónapja tart a hasmenésem.Egy pánikrohammal kezdődött, aztán iszonyatos hasgörcsökkel, azóta pedig csak hasmenésem van. Szinte minden reggel. Ha mennem kell valahova (általában reggel) 6-10x kell elmennem WC-re és hiába eszek hasfogót, szénné égetett pirítóst, bármilyen házi praktikát bevetek nem áll el. Ha elhatározom ,hogy jó akkor nem megyek sehová általában eláll. Van olyan ,hogy itthon vagyok és akkor is egész nap megy a hasam, de olyankor meg segít a hasfogó. Nem értem, de nagyon kétségbe vagyok esve. Nem merek elmenni már szinte sehova és most már a suliból is sokat hiányzok emiatt. Olvastam ,hogy valakinek 25 éve tart ez, én ezt nem akarom. Mivel külföldön élek , nem egyszerű vizsgálatokra járnom, itt nem megy olyan gyorsan, de amikor otthon voltam nem állapítottak meg semmilyen szervi elváltozást. Voltam vérvételen, néztek széklet és vizelet mintát. De minden normális volt. Voltam nőgyógyásznál , ott is minden rendben. Nem mondták ki ,hogy IBS csak annyit ,hogy valószínű.. Mit csináljak? Itt az orvosok nem fognak velem foglalkozni, mindenre egy gyógyszert adnak ,azzal le is tudják.


19/L



2012. febr. 10. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt próbáld ki. Nekem bejött. Az 'IBS' az a diagnózis, amikor nem találnak semmit az orvosok és rásütik, hogy irritábilis bél szindróma...


Azért az ilyen dolgok figyelmet érdemelnek, mert lehet komoly betegség is a háttérben, csak még nem kimutatható...

2012. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Még azt sem tudod mi bajod van, hiszen kérdőjellel tetted fel a kérdést. "IBS-em van"? Így írtad. Menj orvoshoz, ott kiderül mi bajod van és a megfelelő kezelést kapod.
2012. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a teljes kérdést. Írta, hogy volt orvosnál.
2012. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!


Ezt a gyógyszert régen hasfogóként használtam, de akkor sem segített sokat sajnos.Köszönöm azért.



Kedves 2.


Voltam orvosnál ,amikor otthon voltam, de idő hiányában csak 1-2 vizsgálatra tudtam elmenni ,amiből az derült ki ,hogy szervi bajom nincs. Nagy valószínűséggel IBS-em lehet ,mivel minden jel arra utal. De ha mégsem, akkor is a gyomrommal, beleimmel van a baj, valószínűleg főleg idegi alapon, hiszen akkor megy a hasam ,ha mennem kell valahova, de akkor mint az őrült.. Néha akkor is ,ha nem megyek sehova, de nagy a különbség a kettő között.

Ajánlották a búzafűlevet. Használt valakinek ?

2012. febr. 12. 19:22
 5/7 anonim válasza:
90%

Szia! Hasonló problémáim vannak. Nekem is csak akkor van hasmenésem, ha mennem kell valahova. Ha itthon vagyok, akkor nincs semmi bajom. Ez nem biztos h IBS, csak egyszerűen azért jön rád, mert már félsz tőle, rá gondolsz. Nálam is ugyan ez van. Szerencsére nekem már nem kell órára járnom, csak vizsgázni megyek, de akkor nem hat nagyon semmi. Jelenleg a cali vitának a Rhodiolinját szedem, ezt ajánlották IBS-re is, meg ilyen stressz, pánik betegségre. Úgy voltam vele egy próbát megér, aztán ha ez sem segit megyek pszichológushoz. Ettől nem megy annyira a hasam, igaz még csak kb 2-3 hete szedem. Amit még kifogok próbálni az biztos a probio balans lesz, ami az unokatesómnál vált be nagyon.

Hallottál már egyébként ezekről? Nem reklámozni szeretném, csak nekem ez úgy néz ki bevált. Keress rá a neten, ha gondolod. Melyik országban élsz?

2012. febr. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
paleo diéta? Nézzetek utána segít a IBS ellen.
2012. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minimum hogy bekell vállalnod egy colonoscopiát,majd akkor lehetsz biztos hogy Ibs-ed van ha ott nem találnak semmit.Én is bevállaltam és nem találtak semmit.

Voltam belgyógyászati Uh.-on,colonoscopián,pajzsmirigy vizsgálaton,nőgyógyásznál,cukorambulancián,sebészetenm,allergia vizsgálatokon,székletvizsgálat is megvolt és mindezek után letten Ibs-re diagnosztizákva mert minden lelet negatív.

2012. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!