Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Volt már valakinek olyan,...

Volt már valakinek olyan, hogy nagyon-nagyon erősen kezdett el verni a szíve?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom, hogy egyszer csak, a semmiből elkezd annyira dobodni a sziv, mindha sprintelt volna az illető....de ez nyugalmi állapotban jött rá. Nekem már 2x volt ilyenem, nyugodt voltam, es egyszer csak elkezdett nagyon erősen verni a szivem, 10 percen keresztül, de szabályosan. Hallottam ahogy pumpálja a vért és láttam a mellkasomon is, ahogy emelkedik. Mi ez? Volt valakinek már ilyen? Ebbol lehet valami komolyabb baj? Én voltam már vele dokinál, nem talált semmi betegséget, ráfogta a stresszre....

2012. jan. 25. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is voltam már így, de semmi bajom sem lett.
2012. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Miután kivették a mandulámat, soha többé nem fordult elő. Stresszes vagyok ugyanúgy azóta is, de mégse vert ilyen ijesztő módon. Szerintem nézesd meg a manduládat, mert lehet összefüggésben a szívvel.
2012. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csiperkee válasza:
Semmi komoly valoszinüleg csak felment a vérnyomásod:)
2012. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jelenséget palpitatiónak hívják, és ha nyugalomban (!), lázas betegségtől mentesen következik be, akkor mindenféleképpen érdemes volna felkeresned egy belgyógyászt vagy kardiológust, hogy készítsenek rólad EKG-t. Sajnos ez a legkülönfélébb betegségek (pitvarfibrillációtól a hipertireózisig bezárólag) egyik tünete is lehet. EKG-t készíteni pedig amúgy sem árt.
2012. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltam már dokinál, csinált EKG-t, ultrahangot, 24 órás EKG-m is volt, teljes vérvizsgálat, pajzsmirigyvizsgálat.... de mindent rendben találtak. SZívultrahangnál a doki azt mondta, nincs semmi rendellenesség, minden rendben, csak kisebb a szivem az átlagnál, de azt mondta, hogy ez nem baj. Szóval mindent ráfogtak a stresszre....De engem mégis aggaszt.Mindig attól félek, hogy elkezd olyan hevesen dobogni a szivem és szerintem már ezzel idegesítem fel magam....
2012. jan. 25. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
A stressztől van. Mindenképp tanulj meg egy helyes légzéstechnikát, amit naponta gyakorolj. Szükség esetén gyorsan megszüntetheti a problémádat. Nekem is ezt csinálja az ideg. Kiegészítheted egy egyszerű relaxáció megtanulásával. Engem pszichológus tanított be.
2012. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!