Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha sok a gyomorsavam, azt...

Ha sok a gyomorsavam, azt gyógyszerrel helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés
Vagy életem végéig szednem kell, hogy kordába tartsam ?
2012. jan. 6. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
A szódabikarbóna helyre állítsa a sav problémáidat! [link]
2012. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kripton001 válasza:

Mindig sok a gyomorsavad, vagy csak bizonyos helyzetekben (késő esti evés után, ha teleeszed magad, ha evés után lefekszel, ha ideges vagy, bizonyos ételek/italok fogyasztása után)? Ha ezek közül bármelyik, azt lehetőség szerint kerüld.

Általánosságban elmondható, hogy a reflux gyakori jelenség, nagymértékben összefügg a táplálkozási szokásokkal, az életmóddal és örökletes tényezők (esetleg bizonyos betegségek) is befolyásolják. Ha gyakori vagy erős fájdalmat okoz, keresd fel a háziorvosodat, vagy még jobb, ha egy gasztroenterológust.

Egyébként igen, gyógyszeresen kezelhető.

Én Salvus gyógyvizet szoktam inni, étkezés előtt 1/2-1 órával, kb. 1 dl-t. Mivel elég undorító íze van (amit idővel azért meg lehet szokni), úgy szoktam meginni, hogy egy másik pohárba készítek sima csapvizet, majd miután a Salvust lehúztam, csapvízzel kiöblítem a számat. Nekem bevált, úgy 500 Ft körül van egy üveg (1,5 L).

2012. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Akárki akármit mond, a gyógyszeres kezelés a legbiztonságosabb. A szódabikarbona például hosszútávon akkora nátriumterhelést csinál, hogy magas vérnyomásod lesz, annak minden szövődményével együtt.

Az ún. "lúgos vizek" is a szódabikarbonától (vagy más sótól) lúgosak, vagyis hosszútávon ezek sem jók.

A Ca tartalmú sók pedig egy idő után még jobban megemelik a savtermelést.


Szóval, akkor jársz a legjobban, ha elmész a háziorvosodhoz vagy gasztroenterológushoz és savcsökkentőt íratsz fel.

2012. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Igen, a szódabikarbóna tényleg nem a legjobb megoldás. Az hagyján, hogy emeli a vérnyomást, de ha nem sikerül felbüfögnöd a keletkezett gázokat kirepedhet a gyomrod... (Hozzáteszem ezek miatt már nem lehet patikákban szódabikarbónát kapni, csak étkezésit boltokban)

A Salvus víz már jobb megoldás.

Én is azt javaslom, hogy menj orvoshoz és egy dietetikushoz, lehet ha változtatsz az étkezéseden megszűnne a probléma.

2012. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

18:29-es

Linkelj már be olyat,hogy valakinek az étkezési szódabikarbóna ártott.

Te mit gondolsz a drága gyógyszer miből készül? Amíg a szódabikarbóna max 50 Ft addig a sav lekötök több ezerbe is jöhetnek és a hatás ugyan az!Kivéve 1-2 tabletta ami a a gyomor belső felére film réteget képezve gyógyít annak az ár több mint 10 000 Ft most nem írnám le melyik az! menj be a patikába és kérdezd meg:Ja és vény nélkül nem kapod meg! És orvosi javaslat kell,de előtte jöhet a cső nyelés.

[link]

2012. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

#5 válaszolónak:

Mivel a farmakológia könyvet nem tudom belinkelni, ezért egy relatíve hitelesebb forrásból idézek:

"A leghétköznapibb savközömbösítő (antacida, anti=ellen, acid=sav) a közönséges konyhai szódabikarbóna, továbbá gyógyszertárban kapható magnézium- és alumíniumsókat tartalmazó készítmények is alkalmazhatók. Az enyhe tüneteket gyorsan és jól enyhítik, de csak rövid ideig hatnak, mellékhatásaik miatt viszont hosszú távra nem alkalmasak. E szerek nagy mennyiségben felboríthatják a szervezet só- és vízháztartását, megemelik a vérnyomást, az egyszerű szódabikarbóna is megváltoztathatja vér kémhatását."

Forrás: [link] és itt a "Gyógyszeres kezelés" bekezdés.


Továbbá, én szigorlatoztam is gyógyszertanból, ezért tudom, hogy miből készülnek a savtermelés csökkentő gyógyszerek (mert ezek bizony a parietális sejtek sósavtermelését csökkentik, nem a savat közömbösítik).


És ismétlem, ha eseti problémáról van szó, akkor nyugodtan lehet szódabikarbonát szedni, a baj ott kezdődik, ha valaki napi szinten szedi több hónapon át.


Valamint ha az illetőnek tartós refluxa van, akkor ajánlatos elmenni a gasztroenterológiára, mert évek alatt a nyelőcsőalján a visszafolyó sav miatt hámelváltozások képződnek (Barrett oesophagus), ami elrákosodhat. Továbbá hátha kiderül a kiváltó ok (pl. rekeszsérv), ami kezelhető.

2012. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Útólsó válaszolónak !Látom töröltetted a válaszom,,Ebből is látszik ,hogy az igazságot nem tudod elviselni!
2012. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ha érdekel én moderáltattam a válaszod a stílusod miatt...
2012. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7-es: Sajnos nem tudom, hogy mit írtál a (azóta töröld) válaszodban, mindenesetre a gyanúsítgatást külön köszönöm.


Csak azt magyarázd már meg, hogy neked az miért jó, hogy laikusként beszélsz rá embereket régen elavult terápiákra, a potenciális mellékhatásokkal és következményekkel nem törődve?

2012. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A savlekötők rövid ideig hatnak. Az úgynevezett protonpumpa gátlók szedése a leghatásosabb.
2012. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!